۰

شبکه اجتماعی ترامپ یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۲
شبکه اجتماعی ترامپ یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرد
شبکه اجتماعی ترامپ یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

آی‌تی‌من-  شرکت ترامپ مدیا و تکنولوژی گروپ (TMTG) که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا ایجاد شده و شرکت دیجیتال ورد (DWAC) طی بیانیه‌ای اعلام کردند یک میلیارد دلار سرمایه برای راه‌اندازی این شبکه اجتماعی مذکور جذب کرده‌اند.

البته آنها اعلام نکردند چه افراد یا شرکت‌های در این شبکه اجتماعی سرمایه گذاری می‌کنند.

شرکتDWA، توافق کرده با شرکتTMTG ترامپ ادغام شود. این امر در اسناد قانونی فاش شده که مربوط به تحقیق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA)  از این قرارداد است.

در ماه اکتبر اعلام شد رسانه رئیس جمهور سابق آمریکا به نام TRUTH به طور رسمی ‌راه‌اندازی می‌شود.

حضور رئیس جمهور سابق آمریکا هنوز در بیشتر شبکه‌های اجتماعی ممنوع است. او درباره توسعه این شبکه اجتماعی گفت: می‌خواهم پیام مهمی به شرکت‌های بزرگ فناوری بفرستم. تبعیض سیاسی باید پایان یابد.

به نوشته سی ان بی سی، هفته گذشته خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد شبکه اجتماعی ترامپ سعی دارد با فروش سهام یک میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کند.

این درحالی است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ وال استریت به دلیل نگرانی‌ها درباره شهرت خود از سرمایه گذاری در پروژه ترامپ خودداری می‌کنند. اما رویترز پیش بینی می‌کرد برخی شرکت‌های سرمایه گذاری و افراد ثروتمند در این پروژه شرکت کنند.

در همین حال رگولاتورهای مالی ارشد آمریکا مشغول بررسی قرارداد ۱.۲۵ میلیارد دلاری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای عرضه سهام شبکه اجتماعی خود در بورس هستند.

DWA اعلام کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در اوایل ماه نوامبر خواستار اسنادی مربوط به ارتباطات با شرکتTMTG، جلسات هیأت مدیره شرکت، سیاست‌ها و فرایندهای تجاری، اسناد بانکی، تلفن، آدرس‌های ایمیل و هویت برخی از سرمایه گذاران شده بود.

همچنین به گفته این شرکت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در درخواست خود برای تحقیقات اشاره کرده بود این اقدام به معنای آن نیست که رگولاتور به این نتیجه رسیده که فردی خلاف قانون عمل کرده است.

از سوی دیگر الیزابت وارن سناتور آمریکایی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواسته تا برای بررسی هرگونه نقض احتمالی قانون، درباره ادغام TMTG با DWA تحقیقاتی انجام دهد.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۷۷۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين