۰
تاکید رییس جمهور بر اجرای کامل قانون نسخه الکترونیکی

استفاده از نسخه کاغذی تا اردیبهشت ۱۴۰۱ ممکن شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸
استفاده از نسخه کاغذی تا اردیبهشت ۱۴۰۱ ممکن شد
استفاده از نسخه کاغذی تا اردیبهشت ۱۴۰۱ ممکن شد

آی‌تی‌من-  با پیشنهاد مشترک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با توجه به هم‌زمانی اجرای نسخه الکترونیکی با شیوع سویه اومیکرون در کشور و برای جلوگیری از بروز مشکل برای هم‌میهنان، ضمن تاکید بر پیشبرد برنامه نسخه الکترونیکی بدون توقف یا بازگشت به عقب، به سازمان‌ها و صندوق‌های بیمه‌گر مشمول جزء ۲ بند (ک» تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور اجازه داده می‌شود در موارد استثناء مانند قطع برق یا مشکلات ناشی از نواقص موجود در زیرساخت و امثال آن که باعث ایجاد تجمع مردم و قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا به کرونا می شود تا اول اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به صدور، پذیرش و پرداخت نسخه کاغذی اقدام کنند.

نظارت برای رعایت موارد استثناء حسب مورد بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در خبر دیگری در همین رابطه رییس جمهور با تاکید بر ضرورت اجرای کامل قانون نسخه نسخه الکترونیکی، گفت: تا تکمیل زیرساخت‌ها در برخی شهرها برای موارد ضروری و استثنایی با تشخیص وزارت بهداشت و درمان به منظور جلوگیری از اجتماع و ازدحام جمعیت و خطر شیوع بیماری مجوزهای لازم صادر شده تا مشکلی برای شهروندان بوجود نیاید.

به گزارش ایسنا، ابراهیم رییسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اهمیت توجه به واکسیناسیون مهاجران افغانستانی و سایر کشورها که به هر شکلی در کشور حضور دارند، گفت: برای قطع زنجیره بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا ضرورت دارد برای واکسیناسیون همه افراد بویژه مهاجرین اقدام شود.

رییسی همچنین با تاکید بر انجام تست کرونا از همه کسانی که به کشور وارد می‌شوند، گفت: لازم است استان‌های مرزی تردد افراد از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را با دقت و جدیت کنترل کنند و از همه این افراد تست کرونا گرفته شود و به برگه‌های تست که بعضا جعلی هستند، اکتفا نکنند چرا که هرگونه سهل انکاری در این زمینه در حقیقت زحمات همه کادر درمان و دست اندکاران مقابله با کرونا را از بین می‌برد.

رییس جمهورهمچنین با بیان ضرورت پیگیری واکسیناسیون عمومی‌بویژه اهمیت تزریق دوز سوم، اظهارداشت: بدون تردید واکسیناسیون عمومی‌می‌تواند در مقابل ویروس کرونا مصونیت ایجاد کند و باید با قوت ادامه یابد. همچنین طرح شهید سلیمانی در پیش بینی و پیشگیری از بیماری کرونا برکات فراوانی داشته است و ادامه آن ضروری است.
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۷۹۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين