کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آنتی ویروس‌ نورتون ابزار استخراج رمزارز نصب می‌کند

تسنیم , 20 دی 1400 ساعت 12:13

غول فناوری آمریکا که برنامه‌های ضد ویروس نورتون را تولید می‌کند، به دلیل نصب خودکار یک ابزار استخراج رمزارز اتریوم بر روی دستگاه کاربران با سیل انتقادات روبه‌رو شد.آی‌تی‌من-  شرکت نورتون پس از ابراز ناراحتی چندین کاربر در شبکه‌های اجتماعی توییتر و ردیت درباره دشواری حذف این ابزار به نام Norton Crypto از سیستم آنها، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

نگرانی‌های این افراد به سرعت توسط سایر کاربران منعکس شد. کاربران ادعا می‌کنند که هزینه مصرف برق ناشی از نصب این ابزار روی دستگاه آنها نسبت به سود حاصل از استخراج رمزارز بیشتر است ولی در عین حال به شرکت سازنده این برنامه اجازه می‌دهد تا سود زیادی به دست آورد.

آزمایشی که توسط رسانه The Verge انجام شد، این موضوع را تأیید کرد و نشان داد که یک شب ماینینگ 0.66 دلار ارزش اتریوم را به همراه داشت، اما 0.66 دلار هزینه برق در زمان غیر از اوج مصرف داشت.

ابزار جدید نورتون که مبتنی بر فضای ابری است در ژوئیه 2021 راه‌اندازی شد تا به کاربران اجازه دهد یک کیف پول ارز رمزنگاری شده خصوصی داشته باشند و 85 درصد از ارز استخراج شده توسط دستگاه‌های‌شان را دریافت کنند و نورتون نیز 15 درصد کمیسیون دریافت کند.
 


کد مطلب: 278002

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/278002/آنتی-ویروس-نورتون-ابزار-استخراج-رمزارز-نصب-می-کند

ITMen
  https://www.itmen.ir