۰
به ریاست وزیر ارتباطات و نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های عضو

آیین‌نامه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تصویب شد

تاریخ انتشار
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸
آیین‌نامه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تصویب شد
آیین‌نامه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تصویب شد

آی‌تی‌من-  در نخستین جلسه کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال که به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، آیین‌نامه داخلی کارگروه به‌منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بالقوه دستگاه‌های اجرایی و اختیارات تفویض شده اصل ۱۲۷ و ۱۳۸ به کارگروه جهت حمایت از زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید. این آیین‌نامه باید به تصویب کارگروه هم برسد.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در این جلسه ضرورت‌های تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال را با نگاه به آینده و نه محدود به اقدامات گذشته این حوزه بیان کرد و رویکرد ویژه دولت و شخص رییس‌جمهور در اعطای این اختیارات به حوزه اقتصاد دیجیتال را از دلایل اهمیت این موضوع برشمرد.

وی در ادامه با بیان فرآیند تصویب مصوبه تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت افزود: این کارگروه می‌تواند با ایجاد وحدت رویه، تدوین سازوکارهای حمایت از پلتفرم‌ها و زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال، رفع موانع پیش روی کسب‌وکارهای دیجیتال و ایجاد فرصت‌های جدید، به‌ویژه در بازارهای بین‌المللی، اهداف مقرر در اسناد بالادستی از جمله تحقق سهم حداقل ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی را هدایت، راهبری و حمایت کند.

نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال این هفته با حضور وزرای عضو، معاون علمی‌و فناوری رییس‌جمهور و رییس‌کل بانک مرکزی برگزار خواهد شد.

هیات‌وزیران در جلسه هشتم دی ۱۴۰۰ و در راستای تصمیم دولت مبنی بر تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال باهدف راهبری و هماهنگی توسعه اقتصاد دیجیتال و دستیابی به کسب سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور، ترکیب کارگروه مذکور و حدود اختیارات تفویضی خود در آن را تعیین کرد.

به‌موجب این مصوبه، کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مرکب از وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی‌و فناوری رییس‌جمهور و رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل‌شده است.

اختیارات هیات‌وزیران در تصویب مقررات مربوط به موضوعات یادشده، بر اساس اصل (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران نیز به وزرای عضو کارگروه تفویض شده است.
کد مطلب : ۲۷۸۰۸۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما