کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

همکاری گوگل، متا و توییتر با اتحادیه اروپا بر ضد نفرت پراکنی

مهر , 17 بهمن 1400 ساعت 16:33

وزرای دادگستری عضو اتحادیه اروپا و مدیران ارشد گوگل و متا از همکاری برای شکل دادن به یک چارچوب حقوقی به منظور مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی خبر داده‌اند.آی‌تی‌من-  اتحادیه اروپا قانون خدمات دیجیتال را به تصویب رسانده که به موجب آن شرکت‌های فناوری برای مقابله با نشر محتوای غیرقانونی، داده‌های دروغ و نفرت پراکنی بر روی پلتفرم‌های خود باید تلاش بیشتری صورت دهند، در غیر این صورت حداکثر معادل شش درصد از گردش مالی سالیانه خود جریمه می‌شوند.

به گفته اریک دوپوند وزیر دادگستری فرانسه قرار است قوانین جدید اتحادیه اروپا در مورد فعالیت شرکت‌های فناوری به گونه‌ای تنظیم شوند تا آنها در این زمینه حرف آخر را نزنند. به گفته وی اروپا نیازمند یک چارچوب روشن و دقیق است که موجب احترام به آزادی بیان شود.

در شرایطی که گوگل و متا از همراهی با این روند خبر داده‌اند، توییتر نماینده‌ای به نشست بررسی این موضوع در فرانسه نفرستاد که واکنش تند وزیر دادگستری این کشور را به دنبال داشت. او در این مورد گفت: هنوز یک صندلی خالی وجود خواهد و در جلوی این صندلی عنوان توییتر وجود دارد تا نشان دهد آنها اینجا نیستند و پشیمان شوند.

توییتر در واکنش اعلام کرد که این شرکت به دلیل قوانین کووید -۱۹ خود در نشست مذکور شرکت نکرده، اما کاملاً متعهد به همکاری با مقامات اروپایی برای ایمن تر کردن اینترنت است.
 


کد مطلب: 278224

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/278224/همکاری-گوگل-متا-توییتر-اتحادیه-اروپا-ضد-نفرت-پراکنی

ITMen
  https://www.itmen.ir