۰

نبرد غول‌های فناوری با یک مصوبه جنجالی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵
نبرد غول‌های فناوری با یک مصوبه جنجالی
نبرد غول‌های فناوری با یک مصوبه جنجالی

آی‌تی‌من-  به تازگی قانونی در تگزاس تصویب شده که بر اساس آن شبکه‌های اجتماعی بزرگ حق ندارند دسترسی کاربران را بر اساس دیدگاه‌های سیاسی شان مسدود کنند و این کار تخلف محسوب می‌شود. قانون تگزاس در روز چهارشنبه و زمانی اجرایی شد که پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده درخواست ایالت مذکور را برای توقف دستور یک قاضی محلی که مانع از اجرای این قانون شده بود، رد کرد. این قانون شبکه‌های اجتماعی با بیش از 50 میلیون کاربر فعال در ماه را از مسدود کردن دسترسی اعضا بر اساس دیدگاه‌های سیاسی خود منع می‌کند و این شبکه‌ها را ملزم می‌کند تا نحوه تعدیل محتوای ارسالی کاربران را به صورت عمومی‌افشا کنند.

قانون یادشده در ماه سپتامبر توسط فرماندار تگزاس، گرگ ابوت که یک جمهوری خواه است، امضا شد. گروه‌های لابی اینترنتی مانند NetChoice و انجمن صنایع کامپیوتر و ارتباطات شکایتی علیه این اقدام تنظیم کردند و رابرت پیتمن قاضی منطقه ای ایالات متحده در آستین، تگزاس، دستور مقدماتی را در این مورد در دسامبر صادر کرد.

پیتمن معتقد بود این قانون به آزادی بیان شبکه‌های اجتماعی برمبنای اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده آسیب می‌رساند. اما این حکم در مراجع قضایی بالاتر رد شد.
 
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۸۸۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما