۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

برای توسعه پروژه ملی فیبرنوری منتظر کسی نمی‌مانیم

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸
برای توسعه پروژه ملی فیبرنوری منتظر کسی نمی‌مانیم
برای توسعه پروژه ملی فیبرنوری منتظر کسی نمی‌مانیم

آی‌تی‌من_ عیسی زارع‌پور در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز جهانی ارتباطات، در جمع خبرنگاران گفت: اتفاق بزرگی که ما امروز نقطه عطف آن را شاهد بودیم این است که تمام خانواده ارتباطات کشور دست به دست هم دادند تا پروژه توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری که یک پروژه بزرگ و راهبردی است را کلیدبزنند.

وی افزود: با مجموعه حمایتی که دولت برای پیشبرد این پروژه فراهم کرده است، می‌توان امید داشت که فیبرنوری ظرف مدت زمان مناسب به پایان برسد.

وی گفت: تنها به‌واسطه این پروژه است که کاربران می‌توانند در محل کار و خانه به سرعت‌های چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه دسترسی پیدا کنند. مردم ایران شایسته چنین سرعت‌هایی هستند و در وزارت ارتباطات و همکارانمان در بخش خصوصی شبانه‌روزی در حال تلاش هستیم که بستر و کیفیت اینترنت را برای مردم بهبود بخشیم.
زارع‌پور با بیان این‌که ممکن است مردم اکنون از سرعت اینترنت رضایتنداشته باشند، افزود: عدم رضایت از کیفیت اینترنت یک مشکل ۱۰ تا ۱۵ساله است، طی چند سال گذشته در بخش سرعت اینترنت ثابت همیشهجز کشورهای ته فهرست بوده‌ایم، البته از نظر سرعت تلفن همراه در میانگین شاخص‌های جهانی قرار داریم، ولی این سرعت‌ها شایستهمردم ایران نیست و تمام تلاشمان را می‌کنیم که در حوزه ثابت و همراه سرعت ارتباطات را بالا ببریم.
 
مرجع : ايرنا
کد مطلب : ۲۷۸۸۴۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين