کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ردیابی خرخر و سرفه کاربران در گوشی‌های اندرویدی

مهر , 9 خرداد 1401 ساعت 16:37

به زودی گوگل خرخرکردن یا سرفه کاربر را در خواب ردیابی می‌کند. این غول جستجو مشغول توسعه دو ویژگی برای موبایل‌های پیکسل و اندروید است.آی‌تی‌من- از سوی دیگر سایت۹to۵Google کدهای نصب فایل در اپلیکیشن Google Health Studies را رصد کرده است.

اکنون مشخص شده این شرکت مشغول انجام آزمایشی به نام«جمع آوری اصوات خواب» است که فعلا فقط برای کارمندان گوگل اجرا می‌شود.

گوگل در این باره اعلام کرد: برای شرکت در این تحقیق فرد بایدیک کارمند تمام وقت گوگل با موبایل اندروید باشد. شرایطمحیطی لازم برای انجام این تحقیق آن است که فرد هنگام شرکت در این آزمایش باید در اتاقی بخوابد که هم اتاقی وی از شرکت‌های رقیب گوگل نباشد.

این شرکت آمریکایی سعی دارد با انجام این آزمایش داده‌هایمورد نیاز برای ایجاد قابلیت‌های پیشرفته و الگوریتم‌هاییفراهم کند که در اندروید ارایه می‌شوند.

قابلیت رصد سرفه و خرخر احتمالا به عنوان ویژگی‌هایردیابی خواب برای کاربران عرضه می‌شود. گوگل اعلام کرد اینقابلیت با توجه به حفظ حریم خصوصی و نگهداری داده‌ها در دستگاه فعال می‌شود. این بدان معنا است که داده‌های جمع آوریشده به طور ایمن فراوری و داخل دستگاه ذخیره می‌شوند.

درحال حاضر هنوز مشخص نیست سرفه و ردیابی خرخر به عنوان یک ویژگی مخصوص پیکسل عرضه می‌شوند یا در تمام دستگاه‌های اندروید وجود خواهند داشت. این ویژگی به خصوص برای افرادی که با آپنه خواب دست و پنجه نرم می‌کنند، مزایای بسیاری دارد.

 


کد مطلب: 278936

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/278936/ردیابی-خرخر-سرفه-کاربران-گوشی-های-اندرویدی

ITMen
  https://www.itmen.ir