کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از تشدید تهدیدات سایبری

مهر , 29 خرداد 1401 ساعت 13:00

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا به بانکداران این کشور در مورد تشدید تهدیدات سایبری در پی حمله روسیه به اوکراین هشدار داد.آی‌تی‌من- آدیمو بر تعهد این وزارتخانه برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به حملات سایبری به صورت آنی تاکید کرد.

او به اعضای بخش سیاست گذاری فناوری مؤسسه بانک سیاست گفت: برای دولت فدرال و مؤسسات مالی مهم است که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات جلوتر از دشمنان حرکت کرده و با یکدیگر همکاری کنند.

وی همچنین بر تعهد وزارت خزانه داری برای تقویت گفت و گوی مستمر با مؤسسات مالی در مورد تهدیدات در صورت بروز آنها تاکید کرد. این ادعاها در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ جزئیاتی در مورد ماهیت تهدیدات سایبری مدنظر آمریکا منتشر نشده است.

یک مقام دیگر وزارت خزانه داری آمریکا گفت نشست روز چهارشنبه سومین جلسه آن با این گروه از پایان سال گذشته بود و افزود که بخش مالی و بانک‌ها از نظر همکاری با دولت در زمینه تهدیدات سایبری از بیشتر بخش‌های دیگر جلوتر هستند.

در عین حال دیگر کشورهای غربی و اروپایی نیز از زمان آغاز جنگ اوکراین شاهد افزایش حملات سایبری به مؤسسات مالی بوده‌اند و در این زمینه هشدارهایی را صادر کرده‌اند.
 


کد مطلب: 279072

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/279072/نگرانی-وزارت-خزانه-داری-آمریکا-تشدید-تهدیدات-سایبری

ITMen
  https://www.itmen.ir