۰

افزایش درخواست دولت‌ها برای دسترسی به داده کاربران توبیتر

تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲
افزایش درخواست دولت‌ها برای دسترسی به داده کاربران توبیتر
افزایش درخواست دولت‌ها برای دسترسی به داده کاربران توبیتر

آی‌تی‌من- طبق گزارشی در بازه مذکور ۴۷ هزار و ۵۷۲ درخواست قانونی برای دسترسی به ۱۹۸ هزار و ۹۳۱ حساب کاربری به توییتر ارائه شده و این رسانه با فشار مضاعفی برا این منظور روبه‌رو است. تعداد درخواست‌های دولت‌ها برای دسترسی به داده‌های رسانه‌های خبری تایید شده و خبرنگاران، نسبت به گزارش شفافیت پیشین ۱۰۳ درصد رشد کرده و اکنون ۳۴۹ حساب کاربری تحت بررسی هستند.

بیشترین میزان درخواست دسترسی به داده‌های رسانه‌ها با ۱۱۴ درخواست به هند تعلق دارد. پس از آن دومین رتبه بیشترین میزان درخواست دسترسی به داده‌های این صنعت به ترکیه با (۷۸ تقاضا) و سومین رتبه به روسیه با ۵۵ درخواست تعلق دارد.

پیش از این بخش اعظم درخواست‌های دسترسی به داده‌های کاربران به آمریکا تعلق داشت. در گزارش جدید توییتر ۲۰ درصد درخواست‌ها برای دسترسی به اطلاعات حساب‌ها در سطح جهان به آمریکا تعلق دارد.

روسیه با ۱۸ درصد، همچنان دومین متقاضی بزرگ دسترسی به داده‌های حساب‌های کاربری است. البته میزان درخواست‌های این کشور نسبت به ۲۰ درصد بازه قبلی کاهش یافته است.

این پلتفرم اجتماعی اعلام کرده تا حد ممکن درخواست‌های دسترسی به داده‌های حساب‌های کاربری را رد یا محدود می‌کند. توییتر ۳۱ درصد درخواست‌های آمریکا را رد کرده است. همچنین شبکه اجتماعی مذکور ۶۰ درصد از درخواست‌های دسترسی به داده در سطح جهان را محدود یا رد کرده است.

در کنار این موارد توییتر با ۳۱ کمپین مدنی جهت شناسایی کاربران ناشناس آمریکایی را به دلیل نقض قانون اساسی این کشور مخالف کرده است.

درخواست برای دسترسی به داده‌های کاربران توییتر از اوایل ۲۰۲۰ میلادی افزایش یافته و گزارش شفافیت جدید نیز نشان می‌دهد این شاخص همچنان روندی صعودی را طی می‌کند. شبکه اجتماعی مذکور تلاش برای هدف گرفتن خبرنگاران را تهدیدی برای آزادی بیان رسانه‌ها تلقی می‌کند.

این درحالی است که شبکه اجتماعی آمریکایی در وضعیت نامساعدی قرار دارند. روسیه پس از حمله به اوکراین دسترسی به توییتر را قطع کرده و از سوی دیگر هند نیز به دلیل مقاومت در برابر دستور مسدود سازی حساب‌ها علیه آن شکایت کرده است.
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۳۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين