۰
در کمیسیون اقتصاد دیجیتال

چالش‌های پلتفرم‌های بیمه‌ای بررسی شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴
چالش‌های پلتفرم‌های بیمه‌ای بررسی شد
چالش‌های پلتفرم‌های بیمه‌ای بررسی شد

آی‌تی‌من- سیزدهمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال ذیل کارگروه ویژه دیجیتال با محوریت مشکلات و موانع پلتفرم‌های ارایه دهنده خدمات بیمه برخط و پیشنهاد ارایه شده توسط بیمه مرکزی برای راه‌اندازی سوئیچ بیمه مرکزی و با حضور دستگاه‌های عضو در محل جلسات ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در همین رابطه عیسی زارع‌پور، رییس کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال و وزیر ارتباطات بر ضرورت حمایت کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال دولت از شکل‌گیری پلتفرم‌های بومی ‌خدمات رسان در همه حوزه‌ها در کشور و نیز حل مشکلات آنان برای توسعه و بهبود کیفیت خدمات رسانی آنها به مردم شد.

وی افزود: موضوعاتی نظیر دایر بودن دفاتر کارگزاری یا نمایندگی‌های فروش نباید مانع از ارایه خدمات صحیح برخط و الکترونیکی به مردم شود.

وزیر ارتباطات با بیان مقاومت همیشگی حوزه‌های سنتی در برابر ارایه خدمات نوین توسط پلتفرم‌ها، گفت: باید ضمن در نظر گرفتن منافع بیمه‌های تجاری و محوریت نظارت و تنظیم‌گری بیمه مرکزی، موضوعاتی مانند ایجاد رقابت، بهبود کیفیت و توسعه دسترسی به این سرویس‌ها نیز موردتوجه ویژه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه اعضای عضو کمیسیون دیدگاه‌های خود را در خصوص پیشنهاد بیمه مرکزی برای تنظیم گری پلتفرم‌های برخط ارایه خدمات بیمه بیان کردند و در نهایت مقرر شد جمع بندی صورت گرفته در جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال برای اخذ تصمیم مقتضی مطرح شود.
 
کد مطلب : ۲۷۹۴۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما