۰
سیاست جدید اپل:

پول بیشتر بدهید آیفون بهتر بگیرید

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲
پول بیشتر بدهید آیفون بهتر بگیرید
پول بیشتر بدهید آیفون بهتر بگیرید

آی‌تی‌من- هنوز یک هفته از رونمایی آیفون ۱۴ نگذاشته است اما اپل چند سال جلوتر کار می کند و طبق گزارش نشریه نیک کیژاپن، این شرکت تصمیم گرفته است نسل جدید تراشه A۱۷ را به  مدل‌های گران‌تر آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس محدود کند.

اگرچه تفاوت میان تراشه‌های A۱۵ و A۱۶ جزئی است اما هر دو تراشه بهتر از رقیبان‌شان هستند که تفاوتی جزئی میان آنها را کم اهمیت می‌کند.

نقطه ضعف اصلی، عدم بهبود قابل توجه عمر باتری نسبت بهA۱۶ است اما با مدل A۱۷، این وضعیت تغییر می‌کند.

طبق گزارش نیک کی، تراشه A۱۷ نخستین تراشه اپل خواهد بود که با فناوری سه نانومتر ساخته می‌شود در حالی که فناوریپنج نانومتر برای تولید تراشه های A۱۴، A۱۵ و A۱۶ استفاده شده بود.

فناوری سه نانومتری، تراشه A۱۷ را قادر می کند سریع‌تر، خنک‌ترو با نیروی کمتری کار کند. به این ترتیب، تراشه A۱۷نخستین تراشه در چهار سال گذشته خواهد بود که کارآمدی قابل توجه و بهبود عمر باطری پیدا می‌کند.

دیلان پاتل، تحلیلگر ارشد سمیانالایز به نیک کی گفت: اپل احتمالا از فناوری مختلف تولید برای ایجاد تمایز میان مدل‌های گران و غیرگران آیفون استفاده خواهد کرد.

توجیه این استراتژی، هزینه است. استفاده از فناوری سه نانومتری، هزینه را حداقل ۴۰ درصد افزایش می‌دهد؛ بنابرایناگر مصرف کنندگان بهترین را می‌خواهند، باید پول بیشتریپرداخت کنند.

به این ترتیب اختلاف بین مدل‌های پرو (Pro) و غیر پرو، در همه محصولات شامل آیفون، آی‌پد، مک و مک‌بوک افزایش پیدامی‌کند.

به نظر می‌رسد این تاکتیک موثر واقع شده است. مینگ چیکوئو، تحلیلگر معروف، خبر داده است که شمار پیش سفارش مدل‌های آیفون ۱۴ پرو از  مدل‌های دیگر بالاتر رفته است. 

بر اساس گزارش فوربس، نشریه نیک‌کی اعلام کرده است شرکت‌های TSMC، اینتل و اپل حاضر نشده‌اند درباره ایناطلاعات اظهارنظر کنند اما این اطلاعات از سه منبع مختلف دریافت شده‌اند که نشان می‌دهد باید آنها را جدی گرفت.
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۸۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين