۰

برگزاری نمایشگاه الکامپ به تعویق افتاد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶
برگزاری نمایشگاه الکامپ به تعویق افتاد
برگزاری نمایشگاه الکامپ به تعویق افتاد

آی‌تی‌من-  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با صدور اطلاعیه‌ای، تعویق دوباره زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و ششم را به صورت رسمی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، بیست‌وششمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) قرار بود سال ۱۳۹۹ برگزار شود اما چندین بار به دلیل کرونا به تعویق افتاد و البته الکام‌استارز (بخشی از الکامپ با حضور استارت‌آپ‌ها)  در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ به‌صورت آنلاین برگزار شد. پس از آن نیز مقرر بود الکامپ ۲۶ در تیرماه و پس از آن در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شود که باز هم به‌دلیل وضعیت کرونایی لغو شد.

با شیوع کرونا در جهان و ورود آن به ایران از اسفندماه سال ۱۳۹۸، بسیاری از نمایشگاه‌ها به تعویق افتاده و برخی لغو شدند. پس از آن، در ابتدای تیرماه سال جاری اعلام شد که مقرر شده نمایشگاه الکامپ از ۱۰ تا ۱۳ مردادماه تشکیل شود؛ هرچند مقرر شده بود سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به‌عنوان سازمان برگزارکننده الکامپ، این رویداد را با رعایت تمام شعائر مذهبی ایام محرم در موعد مقرر برگزار کند،  اما این تاریخ نیز به دلیل همزمانی با دهه اول ماه محرم، با مخالفت‌هایی روبه رو بود؛ از این رو ستاد اجرایی الکامپ  اعلام کرد با توجه به اعلام شرکت سهامی‌نمایشگاه‌های بین المللی تهران، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در تاریخ جدید خود از  ۱۹ تا ۲۲ آبان برگزار می‌شود. اما به تازگی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با صدور اطلاعیه‌ای، از تعویق دوباره زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ خبر داد.

طبق این گزارش در این اطلاعیه اعلام شده، با تصمیم شورای مرکزی این سازمان و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مربوطه، مقرر شده بود پس از دو سال وقفه ناشی از شرایط کرونایی کشور، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک، در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در تهران برگزار شود. این مصوبه تیرماه سازمان نصر کشور، با پیگیری و برنامه‌ریزی نصر استان تهران برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر الکامپ، منجر به استقبال اعضای سازمان در تهران و دیگر استان‌های کشور شد و تعداد قابل توجهی از آنها آمادگی خود برای حضور در بزرگترین جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را اعلام و ثبت‌نام را نهایی کردند. با این وجود، به دلیل انصراف تعدادی از شرکت‌ها طی هفته‌های اخیر و طبق اعلام پیمانکار برگزار کننده نمایشگاه، با شرایط موجود امکان برگزاری الکامپ ۲۶ وجود ندارد.

تصمیم‌گیری درباره زمان آتی برگزاری نمایشگاه نیز منوط به دریافت نظرات اعضای صنف و بررسی زمان مناسب خواهد بود که متعاقبا اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.
 
کد مطلب : ۲۸۰۰۶۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما