۰
به دلیل قُر زدن رانندگان «تپسی» با 1000 خط موبایل

«اسنپ» در شورای رقابت محکوم شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۷
«اسنپ» در شورای رقابت محکوم شد
«اسنپ» در شورای رقابت محکوم شد

آی‌تی‌من- پیرو شکایت تپسی از اسنپ، شورای رقابت شرکت اسنپ را به دلیل استفاده از مالکیت هزار سیم‌کارت و ساخت حساب‌های کاربری به عنوان کاربر مسافر در سامانه شرکت تپسی و دسترسی به اطلاعات تماس حدود ۱۴ هزار راننده شرکت تپسی، به ارتکاب رویه ضد رقابتی محکوم کرده و دستور توقف رویه ضد رقابتی مذکور را صادر کرد. شورای رقابت همچنین به استرداد اضافه درآمد شرکت اسنپ از طریق مراجع قضائی ذی‌صلاح رأی داد.

سپهر دادجوی توکلی، مدیر روابط عمومی ‌شورای رقابت، در این ارتباط گفته است: شرکت اسنپ در سال گذشته، ۱۰۰۰ سیم کارت خریداری کرده است و به عنوان مسافر وارد سامانه شرکت تپسی شده و به اطلاعات تماس راننده‌ها دست پیدا کرده و پس آن به راننده‌های شرکت تپسی پیشنهاد همکاری با حقوق بالاتری داده است. از آنجایی که راننده‌ها پیشنهاد شرکت اسنپ را قبول کرده‌اند، به شرکت تپسی خسارت مالی وارد شده است و شرکت اسنپ که به رویه ضد رقابتی محکوم شده است باید جریمه نقدی پرداخت کند.

گفتنی است مرکز ملی رقابت بر اساس بند ۴ ماده ۶۱ فصل نهم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مکلف به اطلاع رسانی مواردی است که منجر به شفافیت بازار شده و از خسران عمومی‌ جلوگیری می‌کند.
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۰۲۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين