۰

«تردز» نصف کاربران‌اش را از دست داد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۲
«تردز» نصف کاربران‌اش را از دست داد
«تردز» نصف کاربران‌اش را از دست داد

آی‌تی‌من- تردز در پنج روز نخست راه‌اندازی، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کرده و به «قاتل توییتر» معروف شده بود اما اکنون زاکربرگ اذعان کرده که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی، بیش از نیمی‌کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: اگر شما بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر عضو داشته باشید، اگر همه آنها یا حتی نصف آنها بمانند، فوق‌العاده خواهد بود.

مارک زاکربرگ که این اظهارات را در تماس با کارمندانش داشت، وضعیت مذکور را عادی توصیف کرد و گفت: انتظار دارد حفظ کاربر با افزوده شدن ویژگی‌های جدید به این اپلیکیشن، بهبود پیدا کند.

تردز به دلیل کارکرد محدودی که در ابتدای راه‌اندازی داشت، مورد انتقاد قرار گرفته است. شرکت متا از آن زمان، ویژگی‌های جدیدی مانند فیدهای «دنبال کننده» و «برای شما» را اضافه کرده و امکان ترجمه پست‌ها به زبان‌های مختلف تقویت شده است.

کریس کاکس، مدیر محصول ارشد متا به کارکنان این شرکت گفته است: متا اکنون به افزودن ویژگی‌هایی متمرکز شده تا کاربران را در این پلتفرم حفظ کند. یکی از مثال‌هایی که او زده است، اطمینان از مشاهده تردزهای مهم توسط کاربران در اپلیکیشن اینستاگرام بوده است. این دو پلتفرم، ارتباط نزدیکی با هم دارند و کاربران برای عضویت در تردز، باید در ابتدا یک حساب اینستاگرام داشته باشند.

مارک زاکربرگ کارمندانش را در جریان فعالیت‌های پیرامون دنیای واقعیت مجازی (متاورس) هم گذاشت و گفت: کار روی فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده که اساس متاورس را تشکیل می‌دهد، خیلی جلوتر از برنامه نیست اما پیش می‌رود و انتظار ندارد متاورس تا یک دهه آینده، فراگیر شود.

این پیش بینی‌ها، نگرانی‌ها از این که شرکت متا، وقت و هزینه زیادی روی متاورس گذاشته است را تشدید می‌کند. واحد «رئالیتی لَبز» این شرکت که مسوول محصولات هدست‌های واقعیت افزوده و محصولات دیگر است، میلیاردها دلار ضرردهی داشته است.

اما شرکت متا در مجموع، عملکرد مالی مثبتی داشته و سود ۷.۷۹ میلیارد دلار را برای سه ماهه دوم گزارش کرده است.
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۴۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما