۰

اندروید ۱۵ با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه می‌رسد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶
اندروید ۱۵ با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه می‌رسد
اندروید ۱۵ با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه می‌رسد

آی‌تی‌من- گوگل در اندروید ۱۴ بتا یک صفحه جدید «پیامک ماهواره‌ای» ایجاد کرده است. طبق این صفحه تمام کاربران با حساب‌های کاربری مجاز به زودی می‌توانند با کمک ماهواره پیامک بفرستند و دریافت کنند.

هنگام عرضه قابلیت، کاربران با فشار دکمه‌ای می‌توانند آن را فعال کنند.

هرچند در صفحه مربوط به نسخه بتا به هیچ تهیه کننده خاصی برای این سرویس اشاره نشده اما فشار کلید «بیشتر» به باز شدن صفحه شرکت تی موبایل منجر می‌شود. این امر نشان می‌دهد احتمالا تی موبایل در ارائه ویژگی مذکور در اندروید ۱۵ دخیل است.

شرکت تی موبایل قبلا برای فراهم کردن اینترنت در مناطق دورافتاده با کمک ماهواره همکاری کرده بود. اسپیس ایکس همچنین ماهواره Direct to Call را به فضا پرتاب کرد که قابل فراهم کردن سرویس برای تمام موبایل‌های LTE است. بنابراین احتمالا قابلیت ارسال پیامک با ماهواره گوگل نیز از همین فناوری استفاده کند.

ویژگی مذکور برای ارتباطات معمول و همچنین در مواقع اضطراری کارآمد است با این وجود گوگل در صفحه مذکور به تاخیر در ارسال پیام و پوشش محدود در برخی مناطق اشاره کرده است. آب وهوا و موانع فیزیکی ممکن است روی کیفیت سیگنال تاثیر بگذارند.

گوگل مشغول فعالیت روی توسعه قابلیت Satellite SOS است و در این زمینه احتمالا با شرکت Garmin Responseهمکاری می‌کند که یک مرکز پشتیبان برای کمک به کاربران در شرایط اضطراری است. این ویژگی فقط در مواقع اورژانسی به کار می‌رود و همچنین می‌تواند از پیامک نیز پشتیبانی کند.
 
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۲۸۹۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما