۰
تخلفی دیگر که در سامانه ثبت سفارش رخ داده است

واردات گوشی در پوشش یخچال هوشمند!

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷
واردات گوشی در پوشش یخچال هوشمند!
مهدی محبی گفت: اکنون بسیاری از یخچال های هوشمند قابلیت استفاده از سیم کارت دارند و برخی سوء استفاده کنندگان با آگاهی از این موضوع درخواست واردات چنین یخچال هایی را داشته اند اما از مجوز آن برای واردات گوشی تلفن همراه استفاده کرده اند. محبی افزود: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آگاهی از این موضوع و در هماهنگی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصمم به اجرای طرح رجیستری روی همه کالاهایی است که قابلیت استفاده از سیم کارت در آنها وجود دارد. رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران گفت: اجرای طرح رجیستری روی همه کالاهایی که امکان استفاده از سیم کارت را دارند به پیشگیری از قاچاق آنها خواهد انجامید.
طرح کد دار کردن گوشی های وارداتی تلفن همراه که با هدف ساماندهی بازار، از اواخر مهر ماه سال گذشته کلید خورد و به ثمر رسید، قرار است به زودی تجهیزات دیگری چون تبلت، مودم و ساعت هوشمند را هم تحت پوشش قرار دهد که جزئیات و زمان اجرای آن به مرور اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اواسط مهر ماه اعلام کرد: طرح ثبت شناسه مودم ها و مسیریاب هایی که از سیم کارت استفاده می کنند، از چند هفته آینده آغاز می شود و مراحل اجرای این طرح همچون ثبت شناسه گوشی های تلفن همراه است. آذری جهرمی یکی از اهداف اجرای این طرح را جلوگیری از قاچاق این مودم ها به کشور دانست و گفت: اکنون ۵/۱ میلیون مودم سیم کارت خور در کشور فعال است که تقریباً همه آنها به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

 
مرجع : ايرنا
کد مطلب : ۲۷۰۳۹۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين