۰

ارزش جهانی بازار اپلیکیشن به ۱۰۱ میلیارد دلار رسید

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷
ارزش جهانی بازار اپلیکیشن به ۱۰۱ میلیارد دلار رسید

آیتی‌من- رشد گوشی های هوشمند در جهان کند شده است ولی کاربران سال گذشته به طور میانگین 3 ساعت در روز یا یک ماه و نیم از سال را صرف گوشی های همراه شان و دانلود 194 میلیارد نرم افزار کردند.

چین به نوبه خود مسوول نیمی از نرم افزارهای دانلود شده در 2018 است. این شرایط با وجود رکود ادامه دار بازار گوشی هوشمند در چین و توقف اعطای مجوز برای فروش بازی های خاص به وجود آمده است.

چین به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای گوشی هوشمند دنیا 40 درصد از 101 میلیارد دلار هزینه هایی را که مشتریان برای نرم افزارها در سراسر جهان می پردازند، به خود اختصاص داده است. این هزینه ها شامل دانلودهای پولی، خریدهای داخل نرم افزار و حق اشتراک نرم افزارها می شوند. اکثر این خریدها در بازیهای تلفن همراه انجام شده اند.

بازار گوشی هوشمند چین منحصر به فرد است چون شهر به شهر تنوع دارد. بازار گوشی هوشمند در مناطقی مانند شانگهای و پکن بسیار رشد کرده است. در این مناطق کاربران نرم افزارهای کمتری دانلود می کنند ولی زمان بیشتری برای آنها می گذارند و خریدهای داخل برنامه بیشتری انجام می دهند.

ولی در برخی شهرها مردم حتی گوشی هوشمند ندارند و برای اولین بار است که به آن دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل است که چین موتوری بزرگ برای رشد است. در میان 300 شرکت برتر فناوری جهان، شرکت های چینی 32 درصد از هزینه های مشتری را به خود اختصاص دادند و 19.6 میلیارد دلار درآمد کسب کردند. در مقایسه، شرکت های برتر آمریکایی حدود 22 درصد را در اختیار داشتند. 

تنسنت ، شرکت مالک وی چت که یک شرکت بازی های ویدیویی است، یکی از پنج شرکت مادر برای هزینه های جهانی مشتری در 2018 بود. 4 نام دیگر هم همه شرکت های بازی سازی بودند.

در کل، آسیا نقش بزرگی در مرحله بعدی رشد تلفن همراه دارد. بسیاری از مردم در کشورهایی مثل هند و اندونزی برای اولین بار به اینترنت وصل می شوند که اکثرا هم از طریق تلفن همراه است، ولی هنوز از فروشگاه های داخل نرم افزارها مثل چینی ها استفاده نکرده اند.

 
کد مطلب : ۲۷۱۱۵۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين