۰

احتمال اخراج آسانژ از سفارت اکوادور

تاریخ انتشار
جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
احتمال اخراج آسانژ از سفارت اکوادور

آی‌تی‌من- به گزارش خبرگزاری فارس، سایت ویکی لیکس گفته دولت اکوادور با استناد به قانونی موسوم به INA در زمینه افشای فساد افراد قرار است آسانژ را از سفارت اخراج کند.

حساب توییتری ویکی لیکس همچنین نوشت: دولت اکوادور توافقاتی با دولت انگلیس برای بازداشت آسانژ انجام داده است. ویکی لیکس با انتقاد از تصمیم دولت اکوادور و احتمال اخراج آسانژ به بهانه افشای اسناد فساد گفته است که تاریخ نحوه برخورد اکوادور با یک پناهنده به سفارتش را فراموش نخواهد کرد.

راشا تودی نوشت: اسناد مربوط به فساد که ویکی لیکس به آن اشاره است مربوط به انتفاع رئیس جمهور اکوادور از یک پرونده فساد در پاناما است. هفته گذشته لنین مورنو رئیس جمهور اکوادور این اتهامات را قویا رد کرد و ضمن انتقاد از جولیان آسانژ و سایت ویکی لیکس مدعی شد که سایت ویکی لیکس تلفن همراه وی را هک کرده و تمامی عکس‌های شخصی و تحرکات وی را رصد کرده است.

برخی از طرفداران جولیان آسانژ از شب گذشته در مقابل سفارت اکوادور در لندن تجمع و مخالفت خود را با اخراج وی از سفارت اعلام کرده‌اند.

جولیان آسانژ موسس سایت ویکی لیکس به دلیل انتشار اسناد محرمانه از سوی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس تحت تعقیب است. وی از سال 1391 تا کنون در سفارت اکوادور به صورت پناهنده به سر می‌برد.

لندن پیش از این بارها از دولت اکوادور خواسته است آسانژ را برای محاکمه به مقامات انگلیس تحویل دهد.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۱۵۴۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين