۰

کشف نقص آیفون XS؛ امکان دسترسی به لیست مخاطبان و عکس ها

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷
کشف نقص آیفون XS؛ امکان دسترسی به لیست مخاطبان و عکس ها
آسیب پذیری دور زدن گذرواژه (passcode bypass) در نسخه 12 iOS اپل می تواند به مهاجمان امکان دسترسی به عکس ها و مخاطبان (شامل شماره تلفن ها و ایمیل ها) را در گوشی های آیفون XS و سایر دستگاه ها دهد.
این نقص به کسانی که به دستگاه آیفون آسیب پذیر دسترسی فیزیکی دارند اجازه می دهد تا صفحه احراز هویت دستگاه های دارای نسخه آخر Beta iOS 12 و iOS 12 را دور بزنند.
این تهدید برای چندین مدل از دستگاه های آیفون و همچنین جدیدترین مدل آن یعنی آیفون XS وجود دارد. هنوز اپل در خصوص این تهدید پاسخی نداده است.
همچنین این نقص اجازه دسترسی به عکس ها و ویرایش مخاطبان و تغییر عکس هایی که به تماس گیرندگان اختصاص داده شده است را فراهم می کند.
در این فرایند ویژگی های دسترسی اپل و Siri فریب داده می شوند. حمله توسط مهاجمینی انجام می شود که به صورت فیزیکی به دستگاه دسترسی داشته باشند و در دستگاه Siri فعال و Face ID خاموش باشد یا این قابلیت به صورت فیزیکی پوشیده
 شود.
دور زدن گذرواژه در آیفون به یک رویداد رایج در چند سال اخیر تبدیل شده است. دور زدن گذرواژه به طور مشابه در iOS 10 مشاهده شده بود که از نقص موجود در Siri و VoiceOver استفاده شده است.
همچنین در نسخه های iOS 9.0 ، 9.1  و 9.1.2 پژوهشگران نشان داده اند چگونه مهاجمان با استفاده از Siri می توانند گذرواژه را دور بزنند و به برنامه های iOS از جمله ساعت و تاریخ دسترسی پیدا کنند.
مورد دیگر درسال ۲۰۱۶ و با دور زدن iOS 9.3.1 اتفاق افتاد که به مهاجمان اجازه می داد در توئیتر جستجو کنند و بدین ترتیب به عکس ها و مخاطبان یک دستگاه دسترسی داشته باشند.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۰۱۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين