۰

روش ثبت نام کارت سوخت در اپلیکیشن دولت همراه

تاریخ انتشار
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۳
روش ثبت نام کارت سوخت در اپلیکیشن دولت همراه
روش ثبت نام کارت سوخت در اپلیکیشن دولت همراه

آیتی‌من - ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن «دولت همراه» از امروز پنجم آذرماه آغاز می شود.

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در توییتر خود در این باره نوشت: کسانی که کارت سوخت قبلی را ندارند و یا مایل هستند از کارت بانکی خود استفاده کنند، می توانند با مراجعه به سایت دولت همراه وارد قسمت دریافت صدور کارت المثنی سوخت شده و درخواست خود را ثبت کنند.

معاون وزیر ارتباطات با انتشار ویدیوئی درباره چگونگی استفاده از اپلیکیشن دولت همراه نیز گفت: کاربر باید این اپلیکیشن را از بازارهای اندرویدی و iOS روی موبایل خود دانلود و نصب کند. پس از آن اطلاعات خود از جمله شماره موبایل را در سامانه وارد کرده تا یک کد برای کاربر ارسال شده و با وارد کردن کد موردنظر، امکان استفاده برای کاربر فراهم می شود.

وی افزود: در مرحله بعد با انتخاب گزینه درخواست صدور کارت المثنی وارد مرحله ثبت نام شده و با واردکردن کدملی و تاریخ تولد، مشخصات کاربر تایید می شود. سپس با انتخاب نوع وسیله نقلیه و شماره سریال ۸ رقمی ذیل بارکد در پشت کارت خودرو و یا شماره VIN می توان خودرو را معرفی کرد. در مرحله آخر شماره کارت های بانکی متعلق به کاربر نمایش داده می شود که کاربر یکی از این کارت ها را انتخاب کرده تا اطلاعات همان کارت به اطلاعات وسیله نقلیه وی متصل شود.

ناظمی با تاکید براینکه این فرآیندها رایگان است و با تایید نهایی اطلاعات کاربر ثبت می شود، ادامه داد: در این روش کارت بانکی شما همان کارت سوخت شما است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه هوشمندی در اتصال سامانه های مختلف است، گفت: کاربران می توانند با مراجعه حضوری به پلیس +۱۰ نیز نسبت به ثبت نام کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

براساس این گزارش ثبت نام در این طرح از طریق اپلیکیشن دولت همراه تا 25 آذرماه و طبق یک جدول زمان بندی با توجه به عدد آخر کارت ملی صاحب وسیله نقلیه انجام می گیرد.

 
کد مطلب : ۲۷۰۶۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين