۰

نیمی از مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۴
نیمی از مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند
«هولین ژو» مدیر ITU در بیانیه ای اعلام کرد: تا پایان ۲۰۱۸ میلادی میزان استفاده از اینترنت از نقطه عطف ۵۰/۵۰ می گذرد. البته هنوز عده زیادی از مردم جهان منتظر دستیابی به مزایای اقتصاد دیجیتال هستند. او همچنین خواستار پشتیبانی بیشتر برای نوآوری های فناوری و تجاری شد تا انقلاب دیجیتال گسترش یابد.

طبق گزارش ITU رشد میزان استفاده از اینترنت در ثروتمندترین کشورهای جهان، کند و البته با ثبات بوده است. در ۲۰۰۵ میلادی 51.3 درصد جمعیت این کشورها از اینترنت استفاده می کرد و اکنون این رقم به 80.9 درصد رسیده است.

اما بیشترین میزان رشد به کشورهای در حال توسعه تعلق دارد. در حال حاضر 45.3 درصد از مردم این کشورها به اینترنت متصل هستند. حال آنکه ۱۳ سال قبل این رقم فقط 7.7 درصد بود.

در آفریقا نیز رشد قابل توجهی دیده می شود. به طوری که تعداد کاربران اینترنت دربازه زمانی ۱۳ ساله ۱۰ برابر شده و از ۲۱ درصد به 24.4 درصد رسیده است.

همچنین این گزارش نشان داد هرچند میزان اشتراک خطوط تلفن ثابت در سراسر جهان در حال کاهش و اکنون فقط 12.4 درصد است، اما تعداد اشتراک تلفن همراه در حال حاضر حتی بیشتر از جمعیت جهانی است.  

علاوه بر آن تحقیق  نشان می دهد اشتراک های پهنای باند موبایل از 4 اشتراک در هر 100 نفر در سال 2007، به 69.3 درصد در حال حاضر افزایش یافته است. هم اکنون در سراسر جهان 5.3 میلیارد مشترک فعال در زمینه پهنای باند تلفن همراه وجود دارد.

 طبق این تحقیق ۹۶ درصد جمعیت جهان اکنون در گستره شبکه اینترنت موبایل زندگی می کنند و ۹۰ درصد افراد می توانند از طریق استاندارد 3G به اینترنت پرسرعت دسترسی بیابند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۰۷۳۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين