۰
رییس کمیسیون آموزش سازمان نصر تهران:

شرکت های آموزشی از مزایای دانش‎بنیان بی نصیب هستند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۶
شرکت های آموزشی از مزایای دانش‎بنیان بی نصیب هستند

آیتی‌من - مازیار گنجه‎ای با بیان این که این کمیسیون یکی از فعال‎ترین کمیسیون های نصر تهران است، گفت: از اسفند سال گذشته تا کنون دو تفاهمنامه از طریق این کمیسیون به امضا رسیده است. ازآنجایی که پیش از این به هرجا که مراجعه می کردیم از ما می خواستند شرکت‎های آموزشی دارای صلاحیت را معرفی کنیم. اما سازوکاری قانونی برای این که شرکت ها را دارای صلاحیت بدانیم یا خیر، نداشتیم. بنابراین الزامات تعیین صلاحیت را با تشکیل جلسات منظم و مداوم اعضای کمیسیون تصویب کردیم که کمک بسیاری به روشن شدن این وضعیت کرد و این مصوبه هم اکنون به تایید شورای مرکزی و ابلاغ به صورت دستورالعمل به استان‎ها شده است.

گنجه ای این بخشنامه را دستاوردی مهم در کارنامه این کمیسیون دانست و افزود: این کمیسیون از این پس شروع به ارزیابی شرکت‎ها با سازوکار مصوب خواهد کرد. 

به گفته وی شرایط پیچیده‎ای برای تعیین صلاحیت شرکت‎های آموزشی وجود ندارد اما شرکت‎های آموزشی باید عضو سازمان باشند.

رییس کمیسیون آموزش در مورد مشکلات دانش‎بنیان شدن شرکت‎های آموزشی گفت: شرکت‎های کوچک و بزرگ توانسته‎اند عنوان دانش‎بنیان بگیرند و از مزایای دانش‎بنیان بودن استفاده کنند. اما شرکت هایی که هر سال تعداد زیادی فرد با مهارت تربیت می کنند که هر یک ممکن است موسس یک شرکت دانش بنیان شوند، جایی در فهرست دانش‎بنیان‎ها ندارند.

وی اضافه کرد: عملا هم اکثر موسسات آموزشی با مالیات و هزینه‎های زیادی دست و پنجه نرم می‎کنند که نتیجتا نمی‎تواند با موسساتی که مورد حمایت دولت هستند رقابت کند و این موضوع جلوی گسترش و پیشرفت آموزش را می‎گیرد.

گنجه‎ای از نبود همکاری سازمان‎های دولتی ابراز گله‎مندی کرد و گفت: با اینکه جدی گرفتن مهارت دستور شخص وزیر در جهت توسعه صنعت بوده،  اما زیر مجموعه‎ها جواب درستی به مکاتبات نمی‎دهند و شاید به اهمیت این موضوع واقف نیستند. در این راه با درهای بسته زیادی مواجه هستیم. ما در الکامپ هم پنل‎های خوب و مفیدی داشتیم، هدف ما مشارکت جمعی است و از دوستان و همکاران خود هم خواسته‎ایم در راه توسعه آموزش و مهارت به ما کمک کنند. از همکاران‎مان در کمیسیون تشکر می‎کنم چرا که شاهد هستم تمام تلاش و هم و غم خود را به این کار اختصاص داده‎اند.
 
کد مطلب : ۲۷۰۸۲۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين