۰

سربندی که خواب راحت را به مغز یاد می دهد

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
سربندی که خواب راحت را به مغز یاد می دهد

به گزارش وب سایت تک‌کرانچ تاکنون بسیاری از شرکت‌های فناوری سعی کرده‌اند ابزار کارآمدی ارائه دهند تا به کاربران خود کمک کنند خواب خوبی داشته باشند. در نمایشگاه 2019 CES نیز شاهد رونمایی از محصولاتی هستیم که برای چنین هدفی ابداع شده‌اند.

شرکت فرانسوی اورگو گروپ(URGO Group)، یک راه حل غیرتهاجمی ارائه کرده تا خوابیدن بهتر را به مغز آموزش دهد. این شرکت، نوعی سربند موسوم به اورگونایت (UrgoNight) طراحی کرده که با استفاده از بررسی نوار مغزی کاربر و ورزش‌های مغزی مبتنی بر یک اپلیکیشن، خواب راحت را به مغز می‌آموزد.


کاربرانی که می‌خواهند خواب راحتی داشته باشند، باید اورگونایت را به مدت ۲۰ دقیقه در روز و سه بار در هفته به سر خود ببندند. این کار باید در سه ماه تکرار شود تا بازخورد مثبتی داشته باشد. این ابزار می‌تواند فرآیندهای مغزی و فعالیت‌های ذهنی را نشان دهد و امواج مغزی منتشر کند که با خواب راحت در ارتباط هستند.

رابین ریناد(Robin Reynaud)، مدیر ارشد فناوری شرکت اورگو گروپ در مصاحبه خود گفت: هدف ما این است که به کاربران در انتشار بیشتر این امواج مغزی کمک کنیم.

ایده مورد نظر شرکت این است که کاربران در طول روز، پس از بازگشتن از کار و پیش از خواب از سربند استفاده کنند نه اینکه آن را هنگام خواب به کار ببرند.

گفته شده که اورگونایت می‌تواند به کاربران کمک کند ۴۰ درصد زودتر به خواب بروند و بیدار شدن‌ در نیمه شب را تا ۵۳ درصد کاهش می‌دهد. پیشنهاد شرکت این است که سه ماه پس از کامل شدن نخستین دوره استفاده از سربند، کاربران دوباره آن را تکرار کنند تا مطمئن شوند مغزشان هنوز تنظیمات لازم را برای خواب بهتر دارد.

پیش بینی شده که سربند اورگونایت در اواخر سال ۲۰۱۹ و با قیمت ۶۰۰ دلار به بازار عرضه شود. علاقمندان باید در بهار سال جاری نسبت به سفارش اقدام نمایند تا سربند خود را تا اواخر سال دریافت کنند.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۱۰۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين