۰
توسط کمیسیون نرم‌افزارهای پیشرفته سازمانی نصر تهران صورت می گیرد؛

برگزاری سمینار آشنایی با مجموعه استانداردهای ISO/IEC 29110

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۷
برگزاری سمینار آشنایی با مجموعه استانداردهای ISO/IEC 29110

به همت کمیسیون نرم‌افزارهای پیشرفته سازمانی، سمینار آشنایی با مجموعه استانداردهای ISO/IEC 29110 روز چهارشنبه دهم بهمن ماه ساعت 9 صبح در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار می‌شود.

امروزه بسیاری از فعالیت‏‌های مربوط به توسعه نرم‌‏افزار توسط تیم‌‏ها و شرکت‌‏های کوچکی در سطح دنیا انجام می‌‏شود. از آنجا که پیاده‌‏سازی و استفاده از استانداردهای مرسوم توسعه نرم‌‏افزار (به طور مشخص ISO/IEC/IEEE 12207) توسط این تیم‌‏ها و شرکت‏‌ها بسیار هزینه‏‌بر است، عملا نمی‌‏توانند از مزایای آن‏ها بهره ببرند. از سوی دیگر، تیم‏‌ها و شرکت‏‌هایی از این دست تلاش دارند تا با پیاده‌‏سازی استانداردهای توسعه نرم‌‏افزار، در سطح جهان هم شناخته شوند.

در این سمینار پس از مروز مشکلات و چالش‌‏های حوزه مهندسی نرم‌‏افزار، به بررسی روند شکل‌‏گیری، تبیین و استفاده از مجموعه استانداردهای ISO/IEC 29110 پرداخته می‌‏شود. این مجموعه استاندارد تلاش می‌‏کند تا چارچوبی را برای توسعه نرم‌‏افزار توسط تیم‌‏ها و شرکت‌‏های کوچک (با حداکثر 25 نفر) فراهم کند.

بسیاری از شرکت‌‏هایی که فعالیت‏ توسعه نرم‌‏افزار دارند، یا تیم‌‏هایی که این کار را انجام می‌‏دهند، مانند بسیاری از شرکت‏‌های نوپا و استارت‌‏آپ (در حوزه نرم‌‏افزار) می‌‏توانند با بکارگیری این مجموعه استاندارد، راهی برای تولید محصولات کیفی نرم‌‏افزاری پیدا کنند.

 
کد مطلب : ۲۷۱۰۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين