۰

600 هزار گوشی توقیفی هفته آینده وارد بازار می شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
600 هزار گوشی توقیفی هفته آینده وارد بازار می شود

آیتی‌من - ابراهیم درستی در حاشیه نشست اتاق اصناف، ضمن اعلام عرضه گوشی های توقیفی از هفته آینده، اعلام کرد که واردات گوشی به صورت مسافری از دی ماه امسال آزاد شده است.

درستی اظهار کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته و وعده مسوولان قرار شد تا موبایل های وارداتی توقیف شده نهایتا تا هفته آینده یا اواخر هفته جاری در بازار عرضه شوند که تعدادشان به حدود ۶۰۰ هزار دستگاه می رسد.

وی افزود: از نظر قیمت تفاوت چندانی بین گوشی های عرضه شده با نرخ گوشی های وارد شده ندارد، چرا که مقرر شد تا با نرخ  ارز نیمایی این موبایل ها وارد شوند و مابه التفاوت آن تا نرخ ارز آن را از وارد کنندگان دریافت کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان این که ماهانه با حدود ۷۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه نیاز داریم، ادامه داد: آزاد شدن موبایل های توقیفی از نظر روانی روی بازار تاثیر می گذارد، چرا که نهایتا آنها سهم یک ماه از بازار را دارند و ما به عنوان نماینده اصناف از مسوولان می خواهیم که هر چه سریع تر این موبایل ها را آزاد کرده و در بازار عرضه کنند و از سوی دیگر نیز تقاضای ما و پیشنهادمان این بوده که موبایل های توقیفی را از طریق نمایندگی های مجاز برندهای مختلف و در سطح شهر عرضه کنند تا شاهد صف های طولانی و احیانا سودجویی نباشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا برخی از برندهای گوشی های تلفن همراه مشمول کاهش قیمت شده اند و برخی دیگر با وجود کاهش نرخ ارز در پی ماه های گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشته اند، گفت: یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این کالا با نرخ ارز آزاد و عمدتا به صورت مسافری وارد می شود و شاهد بودیم که نرخ ارز در ماه های اخیر حتی به ۲۰ هزار تومان هم رسید. 

بنابراین طبیعی است که موبایل تا حدی نوسان داشته باشد، اما مهم ترین عامل برای تثبیت بازار گوشی تلفن همراه به عنوان یک کالای اساسی تثبیت عرضه و تقاضا است و اگر بتوانیم تعادل آن را برقرار کنیم و از سوی دیگر نیز نرخ ارز برای واردات آن را به ثبات برسانیم قطعا قیمت انواع موبایل در بازار متعادل تر می شود.

 
کد مطلب : ۲۷۱۱۱۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين