۰
رییس کمیته تخصصی تلفن همراه

خروج برندهای اصلی از کشور تأثیری در بازار موبایل و قیمت‌ها ندارد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
خروج برندهای اصلی از کشور تأثیری در بازار موبایل و قیمت‌ها ندارد

آی‎تی‏‌من- محمد مهدی غفوریان در خصوص احتمال خروج برندهای بزرگ تلفن همراه مانند ال‎جی، سامسونگ و هواوی از کشور گفت: رفتن این برندها از کشور تأثیری در بازار تلفن همراه و قیمت‌ها نخواهد داشت.

وی گفت: ما هیچ وقت گوشی‌های موبایل را به طور مستقیم از شرکت‌های سازنده خریداری و وارد نمی‌کردیم، این گوشی‌ها اکثراً از کشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص امارات وارد کشور می‌شد، پس ما مشکلی در واردات نخواهیم داشت.

غفوریان افزود: البته در وهله اول هنوز مشخص نیست این شرکت‌ها قصد خروج صد در صدی از ایران را داشته باشند؛ اگر هم این اتفاق رخ دهد مشکلات ناشی از آن مربوط به پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در ادامه اظهار داشت: اگر هم مشکلی بابت خدمات پس از فروش این گوشی‌ها ایجاد شود شرکت‌های خدماتی داخل کشور به طور کامل این نیاز را رفع و مشکل را حل می‌کنند و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در پایان افزود: ملت و دولت همیشه نشان داده‌اند برای مشکلات راه حلی دارند و مطمئناً برای این اتفاق هم در صورت بروز راه حلی خواهند یافت.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که شرکت‎های مذکور خبر خروج از بازار ایران را به شکل رسمی تکذیب کرده‎اند، با این حال در صورتی هم که این برندها به شکل کامل از بازار کشورمان خارج شوند، قطعا بازار موبایل با مشکلات تازه‏ای روبه‎رو خواهد شد.

اگرچه هم اکنون هم 90 درصد نیاز بازار را همین گوشی‏‌های قاچاق یا مسافری تشکیل تامین می‎کنند که هیچ گارانتی ندارند و از خدمات پس از فروش بهره نمی‎برند. 
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۱۸۴۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين