۰
دستگاه‌ها باید در هزینه‌ها سهیم شوند

پیشنهاد وزارت ارتباطات برای تعرفه‌گذاری خدمات دولت الکترونیکی

تاریخ انتشار
شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۱
پیشنهاد وزارت ارتباطات برای تعرفه‌گذاری خدمات دولت الکترونیکی
 
آی‌تی‌من- امیر ناظمی‌ با بیان اینکه اتصال دستگاه‌های دولتی به شبکه دولت الکترونیکی برای وزارت ارتباطات هزینه در پی دارد گفت: اتصال دستگاه‌های دولتی به مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) طبق قانون رایگان است و بر این اساس نمی‌توان از دولت بابت این خدمات هزینه‌ای دریافت کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس پیشنهادی که به رگولاتوری برای تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه دادیم این است که هزینه این اتصال را از طریق بودجه عمومی‌دولت دریافت کنیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به اینکه روز به روز درخواست‌های اتصال به NIX افزایش می‌یابد، وزارت ارتباطات به ازای این سرویس و هر اتصال و خدمتی که ارایه می‌دهد هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. براین اساس پیشنهاد ما این است که از محل بودجه دستگاه‌های دولتی، بخشی از بودجه تراکنش‌های خدمات دولت الکترونیکی به وزارت ارتباطات اختصاص یابد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: این پیشنهاد باید در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شود تا بتوان از دولت این بودجه را دریافت کرد.

ناظمی‌با بیان هزینه‌هایی که وزارت ارتباطات برای ارسال پیامک خدمات دولت متقبل می‌شود گفت: وزارت ارتباطات از محل بودجه خود این هزینه را پرداخت می‌کند و این در حالی است که هر چقدر خدمات الکترونیکی بالا رود از بودجه وزارت ارتباطات کاسته می‌شود به همین دلیل خواستار تعرفه‌گذاری تراکنش‌های خدمات دولت هستیم.

وی با بیان اینکه برای ارایه این خدمات تاکنون ردیف بودجه دریافت نکردیم افزود: هم اکنون حدود ۵۰ میلیون تراکنش در ماه در مرکز ملی تبادل اطلاعات به ثبت می‌رسد و درخواست ما این است که از بودجه این تراکنش بخشی به وزارت ارتباطات تعلق بگیرد.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۲۳۴۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين