۰

4 شرط وزیر ارتباطات برای بازنگری در قیمت اینترنت

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۱
وزیر ارتباطات برای موافقت با بازنگری قیمت اینترنت چهار شرط اعلام کرد
وزیر ارتباطات برای موافقت با بازنگری قیمت اینترنت چهار شرط اعلام کرد

آی‌تی‌من- محمد جواد آذری جهرمی ‌بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های فضایی در مورد پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت که از سوی شرکت‌های اینترنتی عنوان شده است، گفت: من ۴ شرط را برای تجدید نظر در قیمت اینترنت اعلام کرده‌ام که در صورتی که شرکت‌های اینترنتی این ۴ شرط را برآورده کنند در قیمت اینترنت می‌توان تجدیدنظر کرد.

وی با اشاره به ۴ شرط سرمایه گذاری، به روز رسانی تکنولوژی، استفاده از تولیدات داخلی و ارائه کیفیت خوب سرویس گفت: این کارها باید انجام شود اما تاکنون اتفاق نیفتاده است. البته این شرکت‌ها می‌گویند که اگر بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند باید ببینند چارچوب بازگشت سرمایه از نظر اقتصادی چگونه است.

جهرمی‌گفت: در این زمینه درِ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای آنها باز است و می‌توانند در این خصوص مذاکره کنند.

وزیر ارتباطات همچنین در مورد مزیت توسعه ارز دیجیتال در کشور نیز گفت: ظرفیت تولیدی مجموعه نیروگاه‌های کشور حدود ۷۲ هزار مگاوات برآورد می‌شود که این ظرفیت هیچ‌گاه در پیک مصرف نمی‌شود. به همین دلیل این ظرفیت نیروگاهی کشور در ساعات غیر پیک آزاد است و می‌تواند در حوزه استخراج ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: این موضوع باعث درآمدزایی برای صنعت برق می‌شود اما مستلزم آن است که استخراج ارز دیجیتال دارای ضوابط و مقررات شود.

جهرمی‌ با بیان اینکه سیاستگذاری در عرصه استخراج ارز دیجیتال با وزارت نیرو است، گفت: جنس استخراج ارز دیجیتال یعنی صادرات برق به صورت مجازی و اگر در این مساله سیاستگذاری وزارت نیرو پیاده سازی شود و استخراج با ضوابط صورت گیرد شاهد درآمد مازاد در صنعت برق خواهیم بود که امروز با مشکلات متعددی در حوزه اقتصادی مواجه است.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۲۴۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين