۲
۰

هوش مصنوعی تصاویر سلفی را به نقاشی‌های کلاسیک تبدیل می‌کند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
تبدیل سلفی به نقاشی با هوش مصنوعی
تبدیل سلفی به نقاشی با هوش مصنوعی
 
آی‌تی‌من- سازندگان این ابزار در آزمایشگاه هوش مصنوعی واتسون آی‌بی‌ام در انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) از مدل‌های GAN یا generative adversarial network استفاده کرده‌اند. GAN از جمله تکنیک‌های محبوب هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که دو شبکه عصبی را برای تولید یک خروجی قابل قبول به رقابت با هم وامی‌دارد.
از این دو شبکه یکی تولیدگر (Generator) است که سعی می‌کند نمونه را تقلید کند و دیگری تفکیک دهنده (discriminator) که تصویر ساخته شده را با تصویر اصلی مقایسه می‌کند. در این ابزار، از 45 هزار تصویر نقاشی شامل نقاشی‌هایی از ون‌گوگ، رامبراند و تیتیان برای آموزش هوش مصنوعی استفاده شده است.

البته هیچ کدام از تصاویر ساخت شده، دارای لبخند نیست، زیرا نقاشی لبخند در دوره‌ای که این نقاشی‌ها کشیده می‌شد، یعنی دوران رنسانس، معمول نبود.

این وب سایت ادعا می‌کند  تصاویر آپلود شده، بدون ذخیره شدن، حذف خواهد شد؛ اما اگر می‌خواهید از این ابزار استفاده کنید، نگران حریم خصوصی خود هم باشید. می‌دانید که اخیرا اپلیکیشن دیگری به نام FaceApp خیلی سر و صدا کرد و محبوب شد. این اپ از سال 2017 به بازار آمد، اما اخیرا ویژگی جدیدی به آن افزوده شده که چهره شما را در پیری نشان می‌دهد. اما در نهایت مشخص شد که این اپ که محصول یک شرکت روس است، می‌تواند اطلاعات شما را به سرقت ببرد.

هر چند که فعلا این ابزار نقاشی ساز به دلیل استقبال بیش از حد کاربران از دسترس خارج شده است.
 
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۲۵۰۲
نظرات شما
Singapore
آدرس سایت رو اشتباه نوشتید. دات او آر جی هست.
مهدی‌زاده
Germany
بله دوست عزیز حق با شماست. اصلاح شد.
سپاس از شما بابت دقت و توجه‌تون.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين