۰
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی:

۶۰ شرکت دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند

تاریخ انتشار
شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲
۶۰ شرکت دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند
۶۰ شرکت دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند

آی‌تی‌من- منوچهر منطقی در حاشیه نشست هم اندیشی راهکارهای توسعه حمل و نقل هوشمند که امروز در محل معاونت علمی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: هوشمندسازی در حوزه حمل و نقل در خیلی از کشورها مطرح شده؛ بنابراین ضروری است که تعریف درستی از هوشمندسازی در کشورمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی حمل و نقل دو بخش می‌شود، خاطر نشان کرد: اول اینکه نهادهای بالا دستی برای انجام بهتر کار خود به سمت هوشمند سازی بروند تا نقش حاکمیتی خود را خوب انجام دهند؛ دوم اینکه هوشمند سازی در جهت رفاه مسافران باشد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی خاطر نشان کرد: ما به دنبال یک هدف واحد هستیم تا هوشمندسازی حمل و نقل را یکپارچه کنیم.

منطقی با بیان اینکه ما باید زیست بوم هوشمند سازی را تعریف کنیم، بیان کرد: این یکپارچه سازی می‌تواند خدمات را به صورت بهتر به شهروندان ارائه کند و از سوی دیگر نیز کشور می‌تواند با کمک اهداف یکپارچه در بخش حاکمیتی نقش بارزتری داشته باشد.

به گفته وی، در حال حاضر واحدهای زیادی در کشور ما در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند و خیلی زود به حوزه هوشمندسازی وارد شدیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ شرکت دانش بنیان و استارتاپ در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند، بیان کرد: اما در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها به صورت جداگانه فعالیت می‌کنند که لازم است در این مجموعه قرار بگیرند. قطعاً بعد از یکپارچه سازی و پیوستن به شرکتهای دانش بنیان، تعداد آنها بیشتر خواهد شد.

منطقی با تاکید بر اینکه ما در صدد هستیم اهداف و مدل‌های یکپارچه ای را در حوزه حمل و نقل هوشمند تعریف کنیم، بیان کرد: اگر خوب کار کنیم، می‌توانیم تا دوسال آینده سند راهبردی در این زمینه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در واقع تا دو سال آینده برنامه جامعی خواهیم داشت که طی آن چندین پروژه کلان در حوزه حمل و نقل هوشمند تعریف و اجرایی می‌شود.

 
کد مطلب : ۲۷۲۵۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين