۱

مجوز فعالیت اپراتورهای ماهواره‌ای تمدید شد

تاریخ انتشار
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳
تمدید مجوز اپراتورهای ماهواره ای
تمدید مجوز اپراتورهای ماهواره ای

آی‌تی‌من- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تمدید مدت اعتبار مجوز شرکت‌های دارای پروانه ارایه خدمات عمومی ‌انتقال داده‌ها از طریق ارتباطات ماهواره ای (SAP) موافقت کرد.

این کمیسیون در جلسه شماره ۲۹۰ خود، مدت اعتبار پروانه‌های SAP را به شرط تامین نیازمندی‌های پیوست امنیتی توسط دارندگان پروانه، تا پایان سال ۹۸ تمدید کرد.

سال ۹۶ نیز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۲۷۱ خود، مدت زمان اعتبار این پروانه‌ها را به صورت مشروط، در صورت تسویه حساب بدهی و بر اساس بررسی نحوه فعالیت دارندگان پروانه، تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال ۹۷ تمدید کرده بود.

آن زمان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف شده بود حداکثر تا آخر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ اصول حاکم بر صدور پروانه‌های جدید SAP و ملزومات و شرایط لازم برای فعالیت متقاضیان ارایه خدمات عمومی ‌انتقال داده‌ها از طریق ارتباطات ماهواره‌ای را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه و بعد از تصویب آن، موافقتنامه پروانه‌ها را برای اعطا آماده کند که هنوز این مقررات تصویب نشده است.

دارندگان پروانه SAP، مجاز به ارایه خدمات اینترنت از طریق ارتباطات ماهواره‌ای به کاربران و بهره‌برداران نهایی (حقیقی یا حقوقی) هستند. این شرکت‌ها با استفاده از ماهواره‌های مخابراتی، دسترسی به سرویس‌های ماهواره‌ای را از طریق ایستگاه‌های زمینی ماهواره‌ای کوچک موسوم به VSAT فراهم می‌کنند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۲۵۵۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين