۰
به دلیل اختلاف نظر وزارت ارتباطات و مجری نمایشگاه

احتمال تحریم تلکام از سوی اپراتورها و شرکت‌های بزرگ

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
نمایشگاه تلکام- عکس تزیینی است
نمایشگاه تلکام- عکس تزیینی است
 
آی‌تی‌من- دیروز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که «به منظور بالا بردن اثربخشی حضور خود و واحدهای تابعه در مناسبت‌هایی که اپراتورهای ارتباطی و شرکت‌های خصوصی تولیدی و خدماتی خاص منظوره حضور دارند، گزینه‌ کنفرانس ظرفیترا به جای نمایشگاه انتخاب کرده و لذا در نمایشگاه تلکام به صورت غرفه دار حاضر نخواهد شد و به این ترتیب انرژی خود را بیشتر صرف بازدید، گفت‌وگو و تعامل خواهد کرد.»

گفته می‌شود که وزارت ارتباطات خواستار یک تا دو ماهه زمان برگزاری این نمایشگاه و اعمال تغییرات ساختاری در آن شده بود که این درخواست با مخالفت شرکت مجری نمایشگاه تلکام رو‌به‌رو شده است.

در همین رابطه، سید جمال هادیان، رییس روابط عمومی وزارت ارتباطات به خبرنگار ما گفت: از نظر ما اینکه نمایشگاه تلکام با همین ساختار و با مشابهت زیاد به الکامپ برگزار شود، قابل قبول نیست و ارزش افزوده‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: ما خواستار تعویق یک ماهه این نمایشگاه شده بودیم که به دلیل پر بودن تقویم نمایشگاهی امکان‌پذیر نبود؛ به همین دلیل به صورت غرفه‌دار در تلکام حضور نخواهیم داشت و یک ماه و نیم آینده، تلاش‌ها را مصروف کنفرانس ظرفیت خواهیم کرد که ساختاری مناسب‌تر دارد.

وی گفت: اپراتورها نیز احتمالا با غرفه‌های محدودتر در تلکام امسال حاضر خواهند شد.
به گفته هادیان، در سال‌های آینده نیز این سبک برگزاری تلکام مورد پذیرش ما نیست و یکی از گزینه‌های ما درباره این نمایشگاه، ادغام آن با الکامپ است.

همچنین‌ مشترک سندیکای صنعت مخابرات ایران، اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی و مشاوران و‌ پیمانکاران  صنعت مخابرات ایران نیز در اطلاعیه‌ مشترکی اعلام کردند که در پی تصمیم وزارت ارتباطات، «اپراتورهای بزرگ ارتباطی نیز با حداقل فضای غرفه‌ای، در نمایشگاه تلکام که از تاریخ ۸ تا ۱۱ مهرماه امسال برگزار می‌گردد، وقت خود را به معاشرت با بخش خصوصی از جنس اعلام نیاز و شناسایی توانمندی، اختصاص خواهند داد تا جو  B2B ملموس تر از گذشته آشکار شود.

بخش تولیدی و خدمات فنی هم از این فرصت بهره گرفته و دستاوردهای جدید و پیشرفته خود را به حاکمان و مصرف کنندگان عرضه خواهد نمود.

در کنار این موضوع و به پاس همراهی همیشگی وزارت ارتباطات و سازمان‌های وابسته و اپراتورهای ارتباطی، سندیکا و اتحادیه و شرکت‌های عضو آن، وزارت ارتباطات را در برگزاری هرچه غنی‌تر "کنفرانس ظرفیت" که حدود دو ماه پس از برگزاری نمایشگاه تلکام برگزار می‌شود، یاری خواهد نمود.»

گفتنی است که تماس خبرنگار آی‌تی‌من با تعدادی از اپراتورها و شرکت‌های بزرگ ارتباطات، حاکی از این بود که در نمایشگاه تلکام شرکت نخواهند کرد.

 
کد مطلب : ۲۷۲۸۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين