۰
تولیدکننده ایرانی موتورهای صنعتی خبر داد

استفاده از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدهای صنعتی ممکن شد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
فابا موتور
فابا موتور
 
آی‌تی‌من- این تولیدکننده مطرح که با نام فابا موتور به تولید موتورهای سنگین صنعتی دریایی و نیروگاهی مشغول است و در کنار آن در زمینه احداث نیروگاه‌های کوچک مقیاس فعال است، توانسته است با استفاده از سوخت موتورهای صنعتی، انرژی تولید کند.

محمدرضا زمردی، مدیرعامل این مجموعه صنعتی با اشاره به این موضوع که در کنار تولید موتورهای صنعتی و احداث نیروگاه‌های کوچک مقیاس به استفاده حداکثری از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدها به عنوان یکی از برنامه‌‌های آتی نگاه می‌کند، می‌گوید: «هدف ما این است که راندمان دستگاه‌ها را افزایش و مصرف سوخت را کاهش بیشتری دهیم. یکی از اهداف ما این است که از حرارت‌های تلف شده موتور (حرارتی که از بدنه یا اگزوز موتور خارج می‌شود) مجددا برق تولید کنیم یا از این طریق تاسیسات آب‌شیرین کن بسازیم. به عنوان مثال یکی از فعالیت‌های مشترک ما با دانشگاه بوشهر، قراردادن مولدهایی کنار دریاست تا بتوانیم از حرارت تلف شده از این مولدها، آب شیرین تولید کنیم. استفاده حداکثری از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدها یکی از برنامه‌های مهم ماست که به حفظ سرمایه ملی منجر می‌شود.»

در مورد فابا موتور باید بگوییم که این واحد تولیدی که در خراسان شمالی (بجنورد) واقع شده است در حوزه‌‌های تولید موتور ژنراتورهای گازسوز، موتورهای دیزلی، موتورهای دریایی، رادیاتورها و سیستم‌های خنک‌کننده، تابلوهای کنترل پنل و لوازم یدکی و احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک فعالیت می‌کند توانسته است ایران را در لیست محدود کشورهای سازنده موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی قرار دهد.

ویژگی بارز موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی فابا موتور، استحکام، دوام و کیفیت بالای آنها و همچنین کاهش هزینه سرویس‌های دوره‌ای به دلیل ارائه خدمات سرویس‌دهی طولانی مدت به مشتریان این موتورهاست. فابا انرژی با تولید محصولات مقاوم، مستحکم و بادوام توانسته است اعتماد بسیاری از کسب‌وکار و صنایع را بدست آورد و در مسیر شکوفایی و توسعه صنعتی کشور اقدامات ارزنده‌ای داشته است. اگر شما هم به محصولات فابا انرژی نیاز دارید و دریافت خدمات پشتیبانی و سرویس دستگاه‌ها برایتان اهمیت دارد به وبسایت فابا انرژی مراجعه کنید.
 


 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۲۸۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين