۰
تا سی ام آبان ماه

مسوولان دارایی‌شان را ثبت نکنند، امضای‌شان بی‌اعتبار است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
مسوولان دارایی‌شان را ثبت نکنند، امضای‌شان بی‌اعتبار است

آی‌تی‌من- سامانه «ثبت دارایی‌های مقامات، مسوولان و کارگزاران» 31 شهریور به طور رسمی افتتاح شد. براساس قانون مسوولان دولتی مشمول ماده ۳ قانون «رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسوولان نظام» که حکم خود را دریافت می‌کنند، مکلف‌اند تا تعهد دهند که تا یک ماه دیگر اموال خود را در این سامانه ثبت کنند در غیر این صورت مدارک سازمانی که امضا می‌کنند، پذیرفته نمی‌شود.

براساس اعلام قوه قضاییه، داوود کریمی مرید، مدیر سامانه ثبت دارایی مسوولان جمهوری اسلامی ایران گفت: سی‌ام آبان ماه جاری مهلت ثبت اطلاعات دارایی مسوولان پایان می‌یابد.

وی میزان استقبال مسوولان نظام جمهوری اسلامی ایران از سامانه ثبت دارایی را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: به منظور تسهیل فرآیند اظهار دارایی با دستور ریاست محترم قوه قضائیه از بیست و هشتم مهرماه دسترسی به سامانه ثبت دارایی در بستر شبکه ملی اطلاعات امکان پذیر گردیده است و تاکنون بسیاری از مسوولان توانسته‌اند اطلاعات دارایی و اموال خود را اظهار کنند.

مدیر سامانه ثبت دارایی مسوولان در رابطه با ایجاد دفاتر موقت توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در نقاط مهم حاکمیتی تصریح کرد: ایجاد این دفاتر تنها در راستای سهولت ثبت نام «ثنا» توسط مسوولان بوده است، در عین حال مسوولان مذکور می توانند در این دفاتر موقت یا در محل حضور خود اموالشان را در سامانه ثبت کنند. لازم به ذکر است که هم اینک بسیاری از مسوولان پس از مراجعه به این دفاتر و اخذ حساب کاربری شخصی "ثنا" اطلاعات اموال و دارایی خود را با موفقیت در سامانه ثبت دارایی اظهار کرده‌اند.

کریمی مرید در پاسخ به پرسشی در رابطه با میزان امنیت سامانه ثبت دارایی گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برترین دستگاه کشوری است که خدمات الکترونیکی را در ۷۰ سامانه گوناگون قضایی همراه با "احراز هویت قطعی" به بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور ارائه می دهد و تاکنون هیچگونه ضعف امنیتی در ارائه این خدمات رخ نداده است.

وی افزود: برابر قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه اجرایی مصوب تمام تمهیدات امنیتی برای سامانه ثبت دارایی توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اندیشیده شده است.

این مقام مسوول در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: در راستای تسهیل فرآیند ثبت دارایی مسوولان نقاط مهم حاکمیتی و براساس مکاتبات صورت گرفته، کارشناسان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از روز شنبه هجدهم آبان در نقاط مهم حاکمیتی حضور یافته و ثبت نام «ثنا» را برای آن دسته از مسوولان که تاکنون موفق به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی نشده‌اند، انجام خواهند داد.

مدیر سامانه ثبت دارایی مسوولان گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسوولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود، لذا از مسوولان انتظار می‌رود تا پایان مهلت اعلام شده نسبت به ثبت اطلاعات دارایی و اموال خود در سامانه ثبت دارایی اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، دسترسی به سامانه ثبت دارایی مسوولان با مراجعه به این نشانی امکان پذیر است.


 
کد مطلب : ۲۷۳۰۲۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين