۰

به واردات گوشی ارز نیمایی اختصاص می‌یابد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸
اختصاص ارز نیمایی برای واردات گوشی
اختصاص ارز نیمایی برای واردات گوشی

آی‌تی‌من- مدیرکل نظارت ارز بانک مرکزی طی نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، از وزیر صنعت درخواست کرده که ارز مورد نیاز برای واردات تلفن همراه تامین شود.

از سال گذشته با وجود مشکلاتی که پیش آمد و ارز دولتی به واردات گوشی اختصاص یافت و در پی آن کلاهبرداری‌هایی صورت گرفت و حالا بسیاری از مدیران شرکت‌ها در زندان به سر می‌برند.

همه این موضوعات باعث شد تا هم واردات گوشی به کندی صورت گیرد و هم قیمت گوشی به شدت بالا برود.

بر این اساس مدیرکل نظارت ارز بانک مرکزی در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، از وزیر صنعت خواسته تا ارز مورد نیاز برای واردات تلفن همراه تامین شود.

امیرحسین شکوهی دراین نامه آورده است: با توجه به تغییر گروه کالایی گوشی تلفن همراه به گروه کالایی ٢٣، تامین ارز این کالا مطابق نامه وزیر صنعت، از محل ارز سامانه نیما، صادرات یا سپرده واردکننده بنا به درخواست متقاضی به کلیه ارزها امکان‌پذیر است.

وی افزود: هر گونه اعمال محدودیت به منظور جلوگیری از واردات برند خاص یا کنترل حداکثر ارزش مورد انتظار کالا، در زمان ثبت سفارش کنترل و اعمال شود.

شکوهی در این نامه اعلام کرد: تمامی درخواست‌های مرتبط با ثبت سفارش‌های معتبری که به این بانک ارسال می‌گردند، جهت تخصیص و تامین ارز صرفا مطابق با قواعد مربوط به گروه کالایی ٢٣ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حالا در صورتی که ارز مورد نیاز واردات گوشی از طریق نیمایی تامین شود، باید دید که آیا روی قیمت گوشی تاثیر می‌گذارد و شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود، یا اینکه دوباره کلاهبرداری‌هایی صورت می‌گیرد و باز هم روند واردات گوشی با مشکل مواجه خواهد شد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۳۲۲۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين