۰
برای حمایت از بنگاه‌های کوچک آسیب‌دیده از کرونا

به ازای هر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۶
به ازای هر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود
به ازای هر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود

آی‌تی‌من- افشار فتح‌الهی گفت: برنامه‌ریزی دولت پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت حفظ اشتغال موجود بنگاه‌ها و تامین سرمایه در گردش مورد نیازشان است که پیش‌بینی می‌شود کسب و کارهایی در حوزهای گردشگری، تولیدکنندگان، صنوف، باشگاه‌های ورزشی و مراکز فرهنگی و هنری به تشخیص دستگاه‌های مربوطشان مشمول این تسهیلات شوند.

او افزود: همچنین آیین‌نامه‌ای برای پرداخت این تسهیلات پیش‌بینی شده که در اولین فرصت بعد از این که به تصویب ستاد مدیریت کرونا برسد جزئیات آن منتشر خواهد شد.

فتح‌الهی درباره آسیب بسیاری از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا گفت: اولویت پرداخت این تسهیلات بنگاه‌های کوچک و کسب و کارهایی است که تعداد شاغلان آنها خیلی زیاد نیست. بنابراین ممکن است حجم این بنگاه‌ها زیاد باشد ولی تعداد شاغلان پایین است؛ چراکه مبنای ما حمایت از میزان شاغلان است. بنابراین ممکن است تعداد واحدها زیاد باشد اما ارقام پایین خواهد بود.

به گفته معاون حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایط کلی پرداخت تسهیلات یاد شده این است که واحد در سال ۹۸ فعال بوده باشد، بعد از شیوع ویروس کرونا یعنی از اول اسفند سال گذشته تعدیل نیرو نکرده باشد و در سال جاری هم بتواند با شاغلان‌اش قرارداد همکاری ببندد.

وی با بیان این که پیشنهاد نهایی کارگروه تشکیل شده که باید به تصویب ستاد مدیریت کرونا برسد، پرداخت ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل است، تصریح کرد: پیش‌بینی شده ۵۰ یا ۷۰ درصد از این مبلغ، بسته به وضعیت بنگاه به شاغلان پرداخت شود و بقیه آن صرف سرمایه در گردش واحد شود.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۳۵۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما