۰

فهرست گروه‌های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی از صندوق نوآوری

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۷
فهرست گروه‌های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی از صندوق نوآوری
فهرست گروه‌های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی از صندوق نوآوری

آی‌تی‌من- علی وحدت با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت‌های صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور گفت:  در مرحله اول حمایت و کمک به تداوم کسب‌وکار شرکت‌های دانش بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ بوده‌اند اجرا شد.

به گفته وی، تاکنون نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.

وی گفت: با مصوبه هیات دولت، شرکت‌های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه‌های گردشگری، سلامت غیر دیجیتال، صنایع دستی، اسباب بازی و سرگرمی، حمل و نقل هوشمند، دیداری، شنیداری، معماری، هنری و رسانه‌ای نیز با مصوبه هیات عامل صندوق مشمول حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات کرونا می‌شوند. همچنین پس از دریافت بازخورد از ذی نفعان و متناسب با شرایط روز کشور کاهش حداقل ۲۰ درصدی رتبه الکسا، تعداد نصب، کاربر فعال یا ترافیک داده آنها در دوران شیوع ویروس کرونا تا تاریخ درخواست نسبت به دوره زمانی مشابه قبل از آن و فعالیت شرکت به شرایط بهره مندی از تسهیلات صندوق اضافه شد.

وحدت درباره جزئیات این تسهیلات گفت: برای شرکت‌های دانش بنیان کوچک، شتابدهنده‌ها و تامین کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت‌های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان است که با نرخ ۹ درصد در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت‌ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن ۶ ماه جهت بازیابی توان شرکت‌ها تنفس داده می‌شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وحدت تاکید کرد: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های نوآفرین(استارتاپ) نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه‌های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 
کد مطلب : ۲۷۳۶۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما