۰

اعطای وام بلاعوض ۲۰۰ میلیون تومانی به استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴
اعطای وام بلاعوض ۲۰۰ میلیون تومانی به استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا
اعطای وام بلاعوض ۲۰۰ میلیون تومانی به استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا

آی‌تی‌من- مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری در رویداد استارت‌آپی IoT که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: بر اساس برآوردهایی که شده، تعداد چیزهای متصل در دنیا تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بیش از ۵۰ میلیارد چیزها می‌رسد که این تعداد ۲.۵برابر سال ۲۰۱۶ است؛ این نشان دهنده یک ترند عجیب و غریب در حوزه اینترنت اشیا است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه حتی در زمینه سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا تحول شگرفی شده است، بیان کرد: اینها نشان می‌دهند که ترندهای قوی در زمینه اینترنت اشیا ببینیم.

محمدی درخصوص بازار اینترنت اشیا گفت: پیش‎بینی شده انتهای امسال بازار اینترنت اشیا به  ۱.۷ تریلیون دلار برسد که این تقریبا برابر با تولید ناخالص داخلی یک کشور همچون کشورهای ترکیه و کره است.

وی با بیان اینکه بازار اینترنت اشیا تا ۲۰۲۵ به ۵ تریلیون دلار می‌رسد، عنوان کرد: این باعث یک اتفاق عجیب و غریب در حوزه اقتصاد خواهد شد.

وی با بیان کاربردهای متنوع اینترنت اشیا گفت: بخش زیادی از اینترنت اشیا که در سال ۲۰۱۸ توانستند در امریکا سرمایه گذار جذب کنند، ۲۵درصد در حوزه شهر هوشمند، ۱۷درصد در هوشمند سازی خطوط تولید، تعمیر نگهداری و زنجیره‌های تامین بوده اند؛ اینها فرصت‌هایی را به ما نشان می‌دهد که ما در کشور کمتر به آن پرداخته‌ایم.

به گفته محمدی، اینها تلنگری است که اگر به آن دقت نکنیم دچار  عقب ماندگی در اکوسیستم نوآوری در زمینه اینترنت اشیا می‌شویم به همین دلیل در صدد هستیم که از این استارت‌آپ‌ها حمایت‌های لازم را به عمل آوریم.

محمدی گفت: ما حاضریم از استارت‌آپ‌هایی که در حوزه‌های هوش مصنوعی، اینترنت چیزها، بلاک چین، فناوری‌های مرتبط با تولید هوشمند حوزه هستند حمایت کنیم.

وی درباره مبلغ تسهیلاتی که از سوی معاونت علمی‌ به آنها تعلق می‌گیرد گفت: این تسهیلات شامل ۲۰۰ میلیون تومان وام کم بهره است که می‌تواند به وام بلاعوض تبدیل شود. 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۳۸۳۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين