۰
معاون بازرسی سازمان حمایت:

حذف بسته های پرمصرف اینترنت موبایل تخلف است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶
حذف بسته های پرمصرف اینترنت موبایل تخلف است
حذف بسته های پرمصرف اینترنت موبایل تخلف است

آی‌تی‌من- جواد احمدی خضربیگی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران با بیان این که اپراتور های تلفن همراه در خصوص افزایش قیمت تعرفه هایشان هیچگونه اعلام قبلی نکرده بودند، اظهار کرد: دو اپراتور ارایه دهنده خدمات مخابراتی با شیوه تغییر قیمت بسته های اینترنتی خود اقدام به افزایش قیمت تعرفه ها کردن به طوری که در گذشته از طریق کد هایی USSD و سامانه های فروششان بسته های اینترنتی شان را عرضه می کردند و با علم به این که ۸۰ درصد مردم از این راه ها بسته اینترنتشان را خریداری می کنند اقدام به محدود سازی فروش اینترنت شان کردند.

وی ادامه داد: حتی این اپراتور ها برخی از بسته های پر مصرف مردم را به طور کلی حذف کردند که مردم مجبور شوند بسته های با حجم پایین تر و مدت زمان مصرف کم تری را استفاده کنند.

احمدی اظهار کرد: اپراتور های تلفن همراه در حالی به حذف بسته های پر مشتریشان اقدام کرده اند که تاییدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رانداشته اند.
وی با بیان شکایت های مردمی از اپراتور ها در خصوص این اقدامات گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان حامی مصرف کنندگان از مدیران این دو شرکت دعوت کرد در خصوص این اقدامات پاسخگو باشند.

احمدی ادامه داد: در جلسه اولی که با مدیران این اپراتور ها برگزار شد از آن ها خواستیم که بسته های پر مصرفی که از سامانه فروششان حذف شده بود را دوباره برای فروش ارایه دهند که این اقدام عملی نشد. به همین دلیل دوباره از مدیران این اپراتور ها دعوت کردیم با حضور مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف به تغییر رویه شوند.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: بعد از جلسه دوم اپراتور ها برخی از بسته های اینترنتی مورد استفاده مردم را به حالت قبل برگرداندند، اما باز هم برخی از بسته ها به به فروش گذاشته نشد به همین منظور روز گذشته به اپراتور ها نامه ای ارسال کردیم و به آن ها فرصت ۲۴ ساعته داده ایم تا تعرفه ها تمام به حالت قبل از ۱۳ تیر ماه بازگردد در غیر این صورت طبق قانون با این تخلف آن ها برخورد خواهد شد.

در همین رابطه رییس کمیته فناوری اطلاعات مجلس از بررسی چرایی افزایش قیمت بسته های اینترنت و دزدی احتمالی از حجم آن ها با حضور وزیر ارتباطات خبر داد.

مجتبی رضاخواه با بیان افزایش هزینه بسته های اینترنت در کشور به خبرنگار آنا گفت: با افزایش قیمت ارز در ماه های اخیر رشد نرخ بسته های اینترنتی که از خارج از کشور خریداری می شوند طبیعی است.
نماینده مردم تهران با تأکید بر اینکه مطالبه مجلس از دولت تسریع در راه اندازی اینترنت داخلی است، افزود: اینترنت داخلی باعث حمایت از نرم افزارها و برنامه های داخلی نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای حمایت از پیام رسان های داخلی به صرفه بودن قیمت اینترنت است، گفت: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز زمینه تفاوت قیمت اینترنت داخلی و بین المللی فراهم شده است.

رضاخواه با بیان اینکه علت افزایش نرخ بسته های اینترنت و اینکه آیا شرکت ها اطلاع رسانی در خصوص افزایش آن کرده بودند یا خیر از موضوعاتی است که با دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت، افزود: وزیر باید در خصوص این موضوع که آیا بسته های اینترنت به همان میزان که گفته می شود، به فروش می رسند نیز پاسخگو باشد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه کمیته فناوری اطلاعات کمیسیون برنامه و بودجه در موضوع گرانی بسته های اینترنت ورود داشته است، گفت: با قیمت فعلی ارز و رویه رو به رشد قیمت بسته های اینترنت از سوی اپراتورهای مختلف از وزارت ارتباطات می خواهیم که برنامه مشخصی برای قیمت این نوع خدمات به مجلس ارایه کند. وی با تأکید بر اینکه نظارت مجلس بر نحوه عملکرد اپراتورها در بحث فروش بسته های اینترنت تداوم خواهد داشت، گفت: قبل از بررسی همه جوانب نمی توان در مورد دزدی از بسته های اینترنت از سوی اپراتورها اظهارنظر کرد، اما واقعیت این است که گزارش های مبنی بر این نوع تخلفات به مجلس رسیده است.

رضاخواه با بیان اینکه از بسته های اینترنت به شخصه استفاده می کنم، اضافه کرد: در سال های گذشته حجم بیشتر خرید در بسته های اینترنتی ممکن بود که اکنون علاوه بر کاهش حجم بسته ها قیمت ها آن ها نیز بیشتر شده است. رییس کمیته فناوری اطلاعات کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امید است با تصویب تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس بتوانیم به بخش مهمی از چنین  دغدغه هایی رسیدگی کنیم.
 
کد مطلب : ۲۷۳۸۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين