۰

هکرها از فروش اکانت‌ها چقدر سود می‌برند؟

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۹
هکرها از فروش اکانت‌ها چقدر سود می‌برند؟
هکرها از فروش اکانت‌ها چقدر سود می‌برند؟

آی‌تی‌من- این گروه امنیتی با تحلیل و بررسی صدها پلتفرم فروش اطلاعات حساب های کاربری در سطح دارک وب به برآوردی نسبی رسیده اند که نشان می دهد اکانت های توییتر، فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی با قیمتی نسبتا پایین، بسترهای ایمیل با نرخی متوسط و حساب های بانکی Paypal و سایر بسترهای تراکنش مالی نیز با قیمت های بالا به فروش می‌رسند.

بر این اساس یک اکانت فیسبوک به طور متوسط با قیمت ۷۵ دلار، حساب های اینستاگرام در حدود ۵۵ دلار و اطلاعات ورود به توییتر نزدیک به ۵۰ دلار به فروش می رسند. ارزش شبکه های اجتماعی معمولا پایین است، اما گفته می شود غالبا هکرها از آنها برای دستیابی به اطلاعات ارزشمندتری استفاده میکنند.

یک اکانت هک شده جیمیل به طور متوسط با قیمت ۱۵۵ دلار به فروش می رسد و قیمت بالاتر آن به خاطر احتمال دسترسی به سایر حساب های کاربری هدف است. طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی سازمان FBI و گروه FireEye، حدود ۹۱ درصد از جرایم سایبری از ایمیل شروع می شوند.
اما مهمتر از شبکه های اجتماعی و رابط های ایمیل، پلتفرم های تراکنش مالی و مدارک احراز هویت حساب های بانکی هستند؛ اغلب هکرها همواره سعی دارند جهت جلوگیری از شناسایی توسط نیروهای امنیتی از حساب های دیگر افراد برای انتقال پول استفاده کنند. به همین ترتیب معمولا با استفاده از اکانتهای Paypal مبالغ بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار را با دستمزد ۳۲۰ دلار جابجا میکنند.
این یعنی عملا هزاران دلار از جیب قربانیان می رود، اما هکرها به همان اندازه درآمدزایی نمی کنند. در سوی دیگر اطلاعات کارت های اعتباری و خرید معمولا با قیمت ناچیز ۱۵ تا ۳۵ دلار معامله می شوند، چرا که به سادگی قابل ردیابی هستند.
متخصصین تاکید دارند مردم برای مقابله با این دست از فعالیتهای مجرمانه، به صورت مستمر رمزهای خود را عوض کنند و به هیچ عنوان از یک رمز عبور ثابت برای چندین حساب کاربری استفاده نکنند. این روزها استفاده از اپلیکیشنهای مدیریت رمز میتواند کارگشا باشد.
مرجع : برنا
کد مطلب : ۲۷۳۹۱۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين