۰
مردم در حال تعمیر گوشی‌های قدیمی خود هستند

الکل روی گوشی اسپری نکنید

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷
الکل روی گوشی اسپری نکنید
الکل روی گوشی اسپری نکنید

آی‌تی‌من- محمد مهدی غفوریان در خصوص تامین کالا و وضعیت بازار تلفن همراه اظهار کرد: مشکلی بابت عرضه و تامین کالا نداریم، فقط در مساله تامین ارز و کمبود آن مشکلاتی وجود دارد که آن هم با صحبت های انجام شده برای تخصیص ارز نیمایی در آینده حل خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر بی ثباتی در بازار ارز باعث بروز مشکلاتی شده است  البته  از پنجشنبه شاهد کاهش قیمت ارز بودیم. افزایش قیمت تلفن همراه به نسبت افزایش در بقیه کالاهای موجود در بازار است.

غفوریان در خصوص نظارت بر واحدهای صنفی و بازار تلفن همراه گفت: تاکنون نظارت های خوبی بر بازار تلفن همراه وجود داشته تا از احتکار، گران فروشی و مسائل این چنینی جلوگیری شود؛ البته در حال حاضر احتکار و گران فروشی وجود ندارد و بعضا شاهد آن هستیم که برخی واحد های صنفی برای رقابت حتی از سود مقرر و تایید شده هم کمتر دریافت می کنند.

وی در خصوص تامین کالا در بازار گفت: خوشبختانه مشکلی بابت تامین کالا در بازار نداریم، کرونا و نوسانات ارزی بر قدرت خرید مردم تاثیر گذاشته و مردم بیشتر در صدد تعمیر گوشی های قدیمی خود هستند و کمتر تلفن همراه نو می خرند.

رییس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور ضمن یادآوری دقت در خریدهای اینترنتی گفت: در حال حاضر مردم به خاطر بیماری کرونا بیش از پیش به خرید و سفارش آنلاین می پردازند که تلفن همراه از این قضیه مستثنی نیست اما نکاتی وجود دارد تا مردم برای جلوگیری از بروز خسارت و کلاهبرداری های اینترنتی باید به آن توجه کنند.

وی در خصوص نکات مهم خرید اینترنتی گفت: بخش عمده ای از شکایاتی به دست ما می رسد مربوط به خرید از سایت های اینترنتی است بعضی از این سایت ها هیچ پشتوانه ای برای خرید و فروش های خود ندارد، مردم اگر قصد خرید از این سایت ها را دارند حتما به نکات امنیتی توجه کنند، بعضی از مشکلات گوشی های موبایل را فقط تعمیرکاران مجرب و حرفه‎ ای تشخیص می دهند. اگر هم مردم اصرار به این گونه از خریدها دارند حتما گوشی مورد نظر را به یک تعمیر کار در واحدهای صنفی مجوزدار نشان بدهند و با یک مبلغ توافقی میان خودشان درخواست چک کردن دستگاه را داشته باشند تا مورد سواستفاده قرار نگیرند. وی در پایان در خصوص ضد عفونی کردن گوشی های موبایل در شرایط کنونی گفت: مردم جداً از اسپری الکل به صورت مستقیم بر گوشی های موبایل خودداری کنند، این کار ممکن است منجر به انفجار گوشی موبایل شود و در کمترین حالت به ال سی دی و صفحه نمایش موبایل آسیب می زند، بهترین راه برای ضد عفونی کردن گوشی ها، استفاده غیر مستقیم است مثلا الکل یا حتی مایع ظرفشویی و دستشویی را بر دستمال های پارچه ای و یا دستمال کاغذی بریزند و بعد  گوشی را ضد عفونی کنند تا خطرات احتمالی را کاهش دهند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۳۹۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين