۰

آمریکا درصدر متقاضیان جاسوسی از کاربران توییتر

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷
آمریکا درصدر متقاضیان جاسوسی از کاربران توییتر
آمریکا درصدر متقاضیان جاسوسی از کاربران توییتر

آی‌تی‌من- انتشار این گزارش به علت شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارمندان توییتر به تأخیر افتاد. توییتر در این گزارش افزایش ۹۵ درصدی برخورد با حساب های کاربری خبر داده که سیاست های این شبکه اجتماعی را نقض کرده‌اند.

بر همین اساس میزان قفل کردن و تعلیق حساب های متخلف ۴۷ درصد و میزان برخورد با حساب های نفرت پراکن ۵۴ درصد نسبت به نیمه اول سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

توییتر همچنین مدعی شده میزان برخورد با حساب های منتشرکننده محتوای هرزه نگارانه ۳۹ درصد، میزان برخورد با حساب های مروج خودکشی و خودآزاری ۲۹ درصد و میزان برخورد با حساب های منتشرکننده تصاویر برهنه دیگر کاربران به قصد تحقیر و آزار آنها ۱۰۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس اعلام توییتر، دولت آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بیشترین درخواست برای دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران و جاسوسی از آنها را انجام داده است که این رقم ۲۶ درصد از کل درخواست های دولت های جهان را شامل می شود. بعد از آمریکا، ژاپن ۲۲ درصد از این درخواست ها را به خود اختصاص داده است.

به طور متوسط کل درخواست های دولتی برای افشای اطلاعات خصوصی کاربران توییتر ۲۱ درصد افزایش یافته و تعداد کل حساب های کاربری که برای افشای اطلاعات خصوصی آنها درخواست ارائه شده نیز ۶۳ درصد بیشتر شده است. بر اساس اعلام توییتر این شرکت در مدت یادشده ۲۷۵۳۸ درخواست قضائی برای پاک شدن مطالبی در ۹۸۵۹۵ حساب کاربری دریافت کرده است که ۸۶ درصد این درخواست ها از سوی ژاپن، روسیه و ترکیه ارائه شده است. توییتر همچنین در این بازه زمانی اطلاعات ۸۳۶۷۳ حساب کاربری را به علت درخواست دولت ها افشا کرده است.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۰۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما