۰

شورای نگهبان امنیت صندوق الکترونیکی را تایید نمی‌کند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
شورای نگهبان امنیت صندوق الکترونیکی را تایید نمی‌کند
شورای نگهبان امنیت صندوق الکترونیکی را تایید نمی‌کند

آی‌تی‌من- جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: برای برگزاری انتخابات باید ۲۰ الی ۳۰ هزار صندوق رأی الکترونیکی تولید شود که در شرایط موجود با کمبود آن مواجه هستیم البته شورای نگهبان ایراداتی امنیتی را به هم آن وارد می داند.

وی ادامه داد: کارگروه فناوری وزارت کشور و شورای نگهبان باید طی دو ماه آینده به جمع بندی برسند و حتی به این شورای پیشنهاد دادیم که طرح صندوق مورد نظر خود را ارایه دهد تا در انتخابات آتی بکار بگیریم.

معاون سیاسی وزارت کشور افزود: بعد از سال ۹۵ که این سیاست ابلاغ شده، بالاخره این بند را باید اجرا کنیم. وزارت کشور آماده است که به صورت امتحانی، در انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در ۱۱ استان از این صندوق های الکترونیکی بهره مند شود اما شورای نگهبان نگران مسئله امنیت آن است.

عرف با بیان اینکه ناظر انتخابات، مخالف برگزار انتخاب الکترونیک است و مجری نمی تواند از این شیوه برگزاری استفاده کند، بیان داشت: ابتکاری در وزارت کشور در حال انجام است و اگر به هر دلیلی استفاده از صندوق های رأی الکترونیکی محقق نشود در فرآیندی قرار است که حضور مردم را در شعبه های اخذ رأی به حداقل برسانیم البته تحقق این امر نیازمند تایید شورای نگهبان است.
مرجع : دانشجو
کد مطلب : ۲۷۴۰۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين