۰
از ماه جاری آغاز می‌شود

پرواز تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران

تاریخ انتشار
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
پرواز تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران
پرواز تاکسی‌های پرنده در آسمان ایران

آی‌تی‌من- منوچهر منطقی با اعلام این خبر گفت: فعلا قرار است از این نوع وسایل نقیله در مناطق کم تردد استفاده شود. این کار اگر در استان‌ها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد قطعا رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

به گفته او، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای 4 تا 19 نفره آغاز می‌شود. در این طرح همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شود و هواپیماهای موجود در این کلاس می‌توانند خدمات‌رسانی بیشتری داشته باشند.

منطقی ادامه داد: این طرح پیش از انقلاب کلید خورده بود؛ اما به دلائل متعددی اجرای آن به تعویق می‌افتاد. ولی ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش‌بنیان‌های‌مان توانستیم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: فاز ابتدایی این طرح مهرماه آغاز می‌شود و فاز بعدی آن هم در بهمن‌ماه قابل اجرا است. اجرای این طرح با کمبودهایی روبه‌رو است مثلا در حال حاضر سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تامین می‌شود. در صورتی که توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.

منطقی همچنین بیان کرد: اگر بتوانیم برای تامین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری کنیم میزان پیشرفت طرح بیشتر می‌شود و اقدامات سرعت می‌گیرد. البته افزایش دسترسی‌های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف  تشریفات فرودگاه‌ها هم سرعت کار را بالا می‌برد.
 
کد مطلب : ۲۷۴۳۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين