۰

نخستین موبایل قابل شست‌وشو ساخته شد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵
نخستین موبایل قابل شست‌وشو ساخته شد
نخستین موبایل قابل شست‌وشو ساخته شد

آی‌تی‌من-  شرکت «بولیت» ، نخستین موبایل آنتی باکتریال جهان را ساخته که از انتشار جرم و ویروس‌ها جلوگیری می‌کند.

این موبایل «Cat S42» نام دارد و یک دستگاه با نرم افزار و سخت افزارهای ابتدایی است که علاوه بر کارآمدی‌های مختلف، قابلیت تحمل شرایط سخت را دارد. قیمت موبایل مذکور هم اکنون ۲۲۹ پوند اعلام شده اما مدل‌هایی از آنکه مجهز به فناوری «بیومسترآنتی باکتریال» هستند اوایل ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار می‌شوند. شرکت سازنده موبایل امیدوار است سال آینده قابلیت آنتی میکروبیال را در بقیه موبایل‌های Cat از جمله مدل‌های S52 و S62 نیز عرضه کند. این قابلیت با استفاده از یون‌های نقره در مواد به کار رفته در موبایل، از انتشار باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. هرچند این فناوری به طور فعال باکتری یا ویروس‌ها (ازجمله کووید ۱۹) را خنثی نمی‌کند اما از شیوع و تکثیر آنها جلوگیری می‌کند. با اجتناب از تکثیر ویروس‌ها، به تدریج تعداد آنها هم کاهش می‌یابد.

شرکت بولیت ادعا می‌کند فناوری «بیومسترآنتی باکتریال» در ۱۵ دقیقه ۸۰ درصد میزان باکتری‌ها را کاهش می‌دهد و در ۲۴ ساعت ۹۹.۹ درصد آنها را از بین می‌برد.

سازندگان موبایل ادعا می‌کنند این دستگاه کاملاً ضدآب است و باید به طور مرتب با آب وصابون، مواد پاک کننده یا حتی وایتکس شسته شود تا تمیز بماند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۸۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين