۰
نایب رییس اتاق اصناف:

سازمان مالیاتی، ۹۹ را سال کرونا بداند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
سازمان مالیاتی، ۹۹ را سال کرونا بداند
سازمان مالیاتی، ۹۹ را سال کرونا بداند

آی‌تی‌من-  جلال‌الدین محمدشکریه گفت: محدودیت‌های کرونا در مناطق قرمز کشور دوباره لحاظ خواهد شد که در این صورت تعطیلی صنوف بیشتر از دو هفته طول می‌کشد؛ ضمن اینکه این تعطیلات برای صنوف تبعات هم دارد از این رو نظام مالیاتی کشور باید برای حمایت از صنوف تدبیری بیاندیشد.

نایب رییس اتاق اصناف ایران افزود: هنوز مطلب خاصی برای حمایت مالیاتی از صنوف اعلام نشده و لازم است از سوی دولت به سازمان امور مالیاتی تاکید شود که این ایام را در محاسبات مالیات لحاظ کنند، به ویژه عملکرد سال ۹۹ را در نظر بگیرند.

شکریه تاکید کرد: سال گذشته فقط اسفند ماه درگیر بودیم اما کل سال ۹۹ را درگیر هستیم، از این رو لازم است سازمان امور مالیاتی کل سال را کرونایی ببیند زیرا علاوه بر تعطیلی‌ها، قدرت خرید کاهش یافته و کسب و کارها ضعیف شده است.

وی ادامه داد: همچنین تعهداتی که صنوف سال گذشته داشتند به امسال منتقل شده است؛ چک‌ها به امسال منتقل شد و برخی از محصولات تولیدی به توزیع نرسید؛ به عنوان مثال بازار پوشاک، خشکبار، طلا و قنادی از اواخر سال گذشته نتوانستند به درستی کار کنند و بسیاری از کالاها روی دست فروشنده ماند؛ تبعات اقتصادی این موضوع همچنان ادامه دارد.

شکریه گفت: ۳ میلیون واحد صنفی در کشور داریم که برخی از صنوف به صورت کامل آسیب دیدند، صنوف دیگر هم نتوانستند به صورت صد درصدی کار کنند.

وی در مورد پرداخت تسهیلات به صنوف، اظهار داشت: اگر قرار بر پرداخت تسهیلات باشد باید این وام با سودهای تک‌رقمی ارایه شود تا صنوف انگیزه لازم برای دریافت این تسهیلات را داشته باشند.

شکریه گفت: تسهیلات قبلی که به صنوف پرداخت شد با نرخ سود ۱۲ و ۱۶ درصد بود که اصناف استقبال چندانی از آن نکردند به گونه‌ای که فقط ۱۷ درصد از صنوف ثبت‌نام و ۶ درصد تسهیلات را دریافت کردند. سود تسهیلات باید کم باشد تا صنوف در این اوضاع توان بازپرداخت را داشته باشند.

نایب رییس اتاق اصناف ایران افزود: نکته دیگر اینکه برای بازپرداخت هم باید یک دوره تنفس ۳ تا ۴ ماهه در نظر بگیرند تا صنوف توان خود را بازیابند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۹۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين