۰
سخنگوی انجمن واردکنندگان اعلام کرد:

کاهش ۱۲ برابری واردات گوشی مسافری

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
کاهش ۱۲ برابری واردات گوشی مسافری
کاهش ۱۲ برابری واردات گوشی مسافری

آی‌تی‌من- محمدرضا عالیان درباره ثبت آنلاین رجیستری موبایل اظهار کرد: از اول دی ماه بخشی از فرایند رجیستری تلفن همراه به صورت برخط انجام شد به این صورت که ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافر توسط بارکدخوان به صورت حضوری انجام می‌شود و پرداخت عوارض و حق گمرکی به صورت برخط انجام خواهد شد.

سخنگوی انجمن وارد کنندگان تلفن همراه تصریح کرد: دستورالعملی برای مسافرانی که ۱۲ تیر تا اول دی ماه وارد کشور شدند و اطلاعی از نحوه رجیستری نداشتند این مسافران می‌توانند به صورت برخط تلفن همراه خود را رجیستر کنند.

وی افزود: در این میان برخی از افراد سودجو با سواستفاده از قانون اقدام به رجیستری چندین تلفن همراه با یک گذرنامه مسافری کردند، اما سازمان گمرک با همکاری سامانه همتا تخلفات را رصد کردند و ۳۴۰۰ دستگاه تلفن همراه که به صورت غیرقانونی رجیستر شدند را لغو رجیستر کردند، ادامه این برخودر‌های قانونی با متخلفان می‌تواند شرایط بازار را رقابتی نگه دارند و مانع سودجویی فرصت طلبان از بازار شود.

عالیان بیان کرد: از ابتدای سال تا آبان ماه اقدامات خوبی برای مقابله با قاچاق تلفن همراه صورت گرفت، تا پیش از اجرای این قانون در اردیبهشت ۴۸ هزار دستگاه تلفن به صورت مسافری وارد شد و پس از طرح اعلام حضوری تلفن همراه به ۴ هزار دستگاه کاهش یافت؛ که این موضوع نشان از موفقیت این طرح برای مقابله با قاچاق تلفن همراه بوده است.

سخنگوی انجمن وارد کنندگان تلفن همراه افزود: سواستفاده از طرح واردات تلفن همراه به صورت مسافری نیاز به زمان است تا از صرفه اقتصادی خارج شود و گمرک در حال حاضر برخورد مناسبی با تخلفات مربوط به قاچاق تلفن همراه انجام می‌دهد.
 
مرجع : میزان
کد مطلب : ۲۷۵۱۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين