۰

دردسر پلیس آمریکا با اشتباه فناوری تشخیص چهره

تاریخ انتشار
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶
دردسر پلیس آمریکا
 با اشتباه فناوری تشخیص چهره
دردسر پلیس آمریکا با اشتباه فناوری تشخیص چهره

آی‌تی‌من-  پلیس ایالت نیوجرسی آمریکا تحت انتقادات شدیدی قرار دارد زیرا براساس تشخیص اشتباه فناوری شناسایی صورت، فردی را متهم و دستگیر کرده است. هرچند این فناوری در ایالت مذکور ممنوع شده اما اکنون فرد مذکور در این زمینه شکایتی ثبت کرده است.

در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برای «نیجیر پارکز» از سوی پلیس شهر وودبریج احضاریه ای فرستاده شده بود که دلیل آن جرائم مختلف از جمله سرقت از فروشگاه بود. پارکز در مصاحبه ای اعلام کرد هیچ گاه به این شهر سفر نکرده اما هنگامیکه به مقر پلیس رفت نیروها به سرعت او را دستگیر کردند. پارکز بعد متوجه شد پلیس با استفاده از فناوری شناسایی چهره ClearView او را شناسایی کرده است. 

این درحالی است که نیروی پلیس فقط با استناد به فناوری شناسایی چهره، پارکز را دستگیر و او را در اتاق‌های بدون دوربین بازجویی کردند. همچنین این مرد به مدت ۱۰ روز در زندان بود. از سوی دیگر پس انداز وی صرف یک سال خرج دادگاه حقوقی شد تا زمانیکه قاضی به دادستانان اعلام کرد بدون شواهد دقیق و مستند علیه پارکز دوباره به دادگاه برنگردند. پارکز از رئیس پلیس، شهردار و دفتر دادستانی وودبریج شکایت کرده است.

از آنجا که چالش‌های متعددی در خصوص صحت و دقت این فناوری وجود دارد، گربرگرووال دادستان کل ایالت نیوجرسی به نیروهای پلیس دستور داد استفاده از این فناوری شناسایی چهره را از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ متوقف کنند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۵۲۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين