۰

اپل ساخت آیفون تاشو را آغاز کرد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵
اپل ساخت آیفون تاشو را آغاز کرد
اپل ساخت آیفون تاشو را آغاز کرد

آی‌تی‌من-  این شرکت مستقر در کوپرتینوی کالیفرنیا نمونه اولیه از نمایشگرهای تاشو را برای تست داخلی طراحی کرده اما برنامه جدی برای عرضه آیفون تاشو ندارد. به گفته یک منبع آگاه، کار ساخت فراتر از یک صفحه نمایش نرفته است یعنی اپل هنوز نمونه اولیه کامل از یک گوشی تاشو را در لابراتوارهای خود ندارد.

مانند گوشی گلکسی فولد سامسونگ، مدل جدید موتورولا Razr و محصولات شرکتهای چینی شامل هواوی، گوشی آیفون تاشو به اپل امکان میدهد دستگاهی با صفحه نمایش بزرگتر در یک قالب قابل حمل بسازد. اپل بحثهای داخلی درباره اندازههای متفاوت صفحه نمایش تاشو از جمله اندازه مشابه گوشی ۶.۷ اینچی آیفون ۱۲ پرو مکس داشته است. تلفنهای تاشوی فعلی صفحه نمایشی دارند که در حالت بازشده بین ۶ تا ۸ اینچ است.

صفحه نمایشهای تاشوی اپل که در مرحله آزمایشی هستند، مانند گوشی سامسونگ لولاهای مخفی در پشت دستگاه دارند. شرکتهای دیگری مانند مایکروسافت دستگاههایی عرضه کردهاند که لولاهای قابل مشاهده، صفحه نمایش را به دو بخش مجزا تقسیم میکنند.

این مساله تغییر اساسی برای اپل خواهد بود که پیشگام تولید تلفن هوشمند صفحه لمسی و بدون دکمه فیزیکی بوده که یکی از موفقترین محصولات فناوری مصرفی بلامنازع در تاریخ است. با این حال سالها طول خواهد کشید تا گوشی تاشوی اپل معرفی شود یا حتی ممکن است هیچ گاه به بازار راه پیدا نکند. این شرکت در حال حاضر روی ساخت نسل جدید آیفونها و آی پدهایش در سال جاری متمرکز شده است.

اپل با توجه به بهبودهایی که در سال ۲۰۲۰ در خط آیفون داد و شامل اضافه شدن فناوری ۵G و طراحیهای جدید بود، قصد ندارد امسال تغییر عمده ای در این گوشی صورت دهد. مهندسان اپل در حال بررسی نسل جدید مدل اس آیفون هستند که معمولا به آیفونهای جدید با ارتقاهای جزئی اطلاق میشود.

سال گذشته همه گیری کووید 19 باعث به تاخیر افتادن عرضه آیفون ۱۲ به مدت چندین هفته شد اما اپل توانست تقریبا همه قابلیتها بجز قابلیتی به نام "ایرتگز" را در این گوشی اضافه کند. این شرکت قصد دارد قابلیت مذکور را که مکان وسایلی مانند کوله پشتی و کلید را نشان میدهد امسال اضافه کند و قصد دارد لوازم جانبی متعددی مانند جاسوئیچی چرمیرا هم عرضه کند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۵۳۸۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين